Finanse
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Metamorfozy swojego uśmiechu planuje dokonać w tym roku już blisko 42 proc. Polaków. Odsetek chętnych mogą powiększyć jeszcze osoby, które teraz są niezdecydowane i stanowią w sumie 20 proc. Wszystko zależy od tego, jak w kolejnych miesiącach będą kształtowały się ceny usług stomatologicznych i ortodontycznych. Tak wynika z ostatniego ogólnopolskiego badania UCE RESEARCH i IMPLANT MEDICAL. Z badania wynika, że wysoka inflacja wciąż nie pozwala wielu rodakom na takie zbiegi.

Kogo stać na korektę uśmiechu?

Obecnie ponad 38 proc. nie przewiduje takiej aktywności. W tej grupie najwięcej jest osób zarabiających 1000-2999 zł netto miesięcznie. Z kolei na poprawę uśmiechu najczęściej nastawieni są Polacy uzyskujący ponad 9 tys. zł na rękę. Blisko 20 proc. Polaków jeszcze nie wie, czy poprawi swój uśmiech w tym roku. Wzrost świadomości skłania wielu pacjentów do rozważenia kwestii korekty uzębienia, lecz czynniki finansowe mogą ostatecznie ich hamować. Jeżeli nic niepokojącego nie wydarzy się w gospodarce, to w dalszej części roku 5-8 proc. niepewnych obecnie Polaków może jeszcze zdecydować się na tego typu zabiegi. Wówczas ok. 50 proc. społeczeństwa ruszy do stomatologów, implantologów i ortodontów. Eksperci podkreślają, że nie bez znaczenia jest fakt, że ceny zabiegów dentystycznych stale rosną, przekraczając już poziom inflacji. I w kolejnych latach nie będą tańsze, tylko raczej jeszcze droższe. Głównym tego powodem są rosnące koszty funkcjonowania gabinetów. Ponadto coraz bardziej zaawansowana technologia w dziedzinie stomatologii i ortodoncji wymaga większych inwestycji. Z badania wynika, że na poprawę uśmiechu częściej decydują się kobiety niż mężczyźni. To oczywiście może wynikać ze społecznych oczekiwań względem płci pięknej.

O konieczności wizyty u dentysty myślą młodzi

Na metamorfozę uśmiechu obecnie najczęściej stawiają osoby w wieku 18-24 lat. Mężczyźni częściej niż kobiety nie planują poprawiać swojego uśmiechu. Ponadto dotyczy to głównie osób w wieku 65-74 lat, z miesięcznym dochodem netto w wysokości 1000-2999 zł. Seniorzy mogą uważać tego typu zabiegi za zbyteczne i mniej istotne w porównaniu z innymi, które są bardziej priorytetowe w starszym wieku.

W tym badaniu sformułowaniem metamorfoza uśmiechu określono nie tylko duże prace protetyczne, ale każdą wizytę u lekarza dentysty nie wynikająca z nagłego bólu.


Nowy Gabinet Stomatologiczny: Korekta uśmiechu

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA