Finanse
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Konkurs, w którym mogą wziąć udział również lekarze dentyści ogłosił Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Chodzi o dofinansowanie działań prowadzących do poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy. Pozyskane pieniądze będzie można wykorzystać w takich obszarach jak: oświetlenie miejsc i stanowisk pracy, zakup urządzeń oczyszczających i uzdatniających powietrze.

ZUS dofinansuje urządzenia do wentylacji powietrza?

Dofinansowanie jest na zakup urządzeń mechanicznej wentylacji powietrza, sprzętu i urządzeń służących ograniczeniu obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego, sprzętu i urządzeń służących poprawie bezpieczeństwa pracy w przypadku narażenia na czynniki chemiczne i szkodliwe czynniki biologiczne oraz środki ochrony indywidualnej.

Lekarze dentyści są na liście osób narażonych na czynniki chemiczne i szkodliwe czynniki biologiczne. Również używają środków ochrony indywidualnej, więc mogą starać się o dofinansowanie.

W konkursie może wziąć udział płatnik składek (nie tylko podmioty lecznicze), który spełnia łącznie następujące warunki: nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenia zdrowotne, nie zalega z opłacaniem podatków, nie znajduje się w stanie upadłości, pod zarządem komisarycznym, w toku likwidacji, postępowania upadłościowego lub postępowania układowego z wierzycielem, nie ubiega się o kolejne dofinansowanie przed upływem 3 lat od dnia wypłaty przez ZUS całości ostatniego dofinansowania, nie ubiega się o kolejne dofinansowanie przed upływem 3 lat od dnia zwrotu dofinansowania, do którego został zobowiązany.

Jak składać wnioski?

Wnioski o dofinansowanie będzie można składać od 26 lutego do 27 marca 2024 r. Celem konkursu „Dofinansowanie działań płatnika składek na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy” jest poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy, zmniejszenie zagrożenia wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi oraz zredukowanie niekorzystnego oddziaływania czynników ryzyka. Zapytania lub wątpliwości dotyczące konkursu można zgłaszać pocztą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. od dnia ogłoszenia konkursu. Bezpieczeństwo i higienę pracy definiuje się jako stan warunków pracy, które wykluczają lub minimalizują wpływ niebezpiecznych i szkodliwych czynników związanych z procesem pracy i środowiskiem pracy na zdrowie pracowników i stanowią część ochrony pracy.


Nowy Gabinet Stomatologiczny: Dofinansowanie ZUS

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA