Wiadomości
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Rozpoczęła się 11. edycja programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem”. Projekt jest realizowany przez Mars oraz Polski Czerwony Krzyż i jest skierowany do dzieci z klas 0-3 szkół podstawowych z całej Polski. Chodzi o promowanie stosowania zasad prawidłowej higieny jamy ustnej.

1% ze sprzedaży gum Orbit w sklepach stacjonarnych w okresie od 28 sierpnia do 29 października 2023 r. zostanie przekazany na realizację programu, w tym na materiały i zajęcia edukacyjne dla nawet 150 tysięcy dzieci.

11. edycja programu „Dziel się Uśmiechem”

– Jako firma odpowiedzialna społecznie oraz producent bezcukrowych gum, których żucie jest ważnym elementem prawidłowej higieny jamy ustnej, od ponad dekady realizujemy wspólnie z partnerami program „Dziel się Uśmiechem”. Dzięki tej wyjątkowej współpracy konsekwentnie uczymy dzieci jak dbać o zdrowy uśmiech. Program jest w pełni finansowany przez Mars Polska.

– Cieszymy się, że w tym roku, dzięki wsparciu partnerów, ale przede wszystkich konsumentów, którzy kupują w sklepach stacjonarnych gumy Orbit we wskazanym okresie, będziemy mieć szansę dotrzeć z edukacją nawet do 150 tysięcy uczniów – mówi Monika Piekarska, kierowniczka ds. korporacyjnych w Mars Polska.

– Przez ponad 10 lat nasz wspólny program przechodził liczne zmiany. W naturalny sposób ewoluował, żeby przekazywana wiedza była atrakcyjna i angażująca dla uczniów. W ramach 11. edycji zdecydowaliśmy się objąć działaniami również młodsze dzieci – zerówkowiczów.

Do tej pory program dotarł do 900 tys. dzieci

Dzięki nowoczesnym formom przekazu oraz rozszerzeniu programu, możemy docierać do coraz większej liczby dzieci i ich rodziców, uświadamiając jak poważnym problemem społecznym jest próchnica i ucząc jej przeciwdziałać – dodaje Małgorzata Szukała, kierowniczka Działu Promocji i Pozyskiwania Dochodów Polskiego Czerwonego Krzyża. Założeniem programu jest prowadzenie zajęć w szkołach oraz w zerówkach przedszkolnych. Organizatorzy przekazują nauczycielom angażujące i zgodne z podstawą programową materiały, pozwalające na efektywną edukację i budowanie prawidłowych nawyków wśród uczniów. W ciągu 10 lat trwania inicjatywy wzięło w niej udział blisko 900 tysięcy dzieci z całej Polski.


Nowy Gabinet Stomatologiczny: Dziel się Uśmiechem 2023

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA