Wiadomości
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Mamy ogromną przyjemność poinformować, iż 16 września 2023 r. podczas 46. Kongresu EPA Pani Profesor Teresa Sierpińska została wybrana na Prezydenta EPA (European Prosthodontic Association) i kolejny, 47. już Kongres EPA, odbędzie się w dniach 19-21 września 2024 w Białymstoku w budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Temat wiodący: Okluzja - klucz do sukcesu w rehabilitacji protetycznej?


EPA, które zostało zawiązane w 1976 r w Wielkiej Brytanii, a jednymi z założycieli EPA byli zmarły w 2018 r. prof. Eugeniusz Spiechowicz oraz prof. Włodzimierz Józefowicz (zmarł w 1993 r). przyznaje organizację Kongresu na wniosek towarzystwa naukowego reprezentującego dany kraj. Aplikacja składa się ze szczegółowego kwestionariusza uzasadniającego osiągniecia naukowe oraz możliwości organizacyjne aplikującego towarzystwa naukowego do zorganizowania tego bardzo prestiżowego przedsięwzięcia.

Kongres EPA, z uwagi na promocyjny charakter tego wydarzenia, jest przedmiotem ubiegania się o jego organizację wielu krajów. Pozwala bowiem na zaprezentowanie dokonań naukowych towarzystwa i uczelni goszczącej. Poprzednie Kongresy odbywały się m. in. w Madrycie, Amsterdamie, Atenach, Sienie. W Polsce Kongres EPA odbył się dotychczas tylko raz, w 2005 r w Poznaniu. Był to 29. Kongres EPA.

Przyznanie roli organizatora Kongresu jest unikalną szansą zaprezentowania dorobku naukowego zarówno naszej Uczelni jak i lekarzy z całej Polski na forum o zasięgu światowym. Będzie to z całą pewnością owocowało zapraszaniem polskich naukowców do udziału w wydarzeniach naukowych jak i do współpracy na polu badań naukowych.

Organizatorzy spodziewają się ok tysiąca uczestników z krajów europejskich, ale i z Turcji czy Japonii. Tematyka Kongresu to szeroko pojęta protetyka od materiałoznawstwa, poprzez stałe, ruchome uzupełnienia protetyczne, po implantoprotetykę. Konferencja od lat gromadzi środowisko protetyków, zarówno tych pracujących w uczelniach medycznych jak i tych praktykujących. Do przeprowadzenia wykładów zostali zaproszeni wybitni klinicyści z całego świata.

W trakcie trwania EPA można uzyskać wiedzę o aktualnych trendach protetycznych, można wysłuchać licznych wykładów, wziąć udział w warsztatach i podyskutować z uznanymi przedstawicielami świata nauki i praktyki.

Więcej informacji o Kongresie na www.epa2024.pl


Nowy Gabinet Stomatologiczny: Profesor Teresa Sierpińska

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.

Spis treści - subskrypcja

loading...
2023
2022
2021
2020
2019
2018

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA