Wiadomości
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Ruszyła rejestracja uczestników FORUM CEDE 2023 – projektu edukacyjnego towarzyszącego tegorocznej edycji targów, które odbędą się w Łodzi (21-23 września). Pierwszych 150 osób zapisujących się na jedną z czterech sesji, może liczyć nawet na 36 procentowy rabat.

  • Na Forum CEDE składają się cztery sesje skupione wokół takich zagadnień jak: periodontologia, protetyka, endodoncja i higiena.
  • O merytoryczny poziom sesji dbają m.in. prof. Teresa Sierpińska, dr hab. Wojciech Bednarz i dr n. med. Aleksandra Palatyńska-Ulatowska.
  • W agendzie CEDE nie zabraknie również warsztatów organizowanych przez Partnerów i wystawców.

Od jakiegoś czasu branżowe targi kojarzą się ze zdobywaniem wiedzy równie mocno jak Majówka z grillowaniem. Nie inaczej jest również w przypadku targów CEDE, które na dobre wróciły z Poznania do Łodzi. Wzorem ubiegłych edycji, również ta – już 31. - daje uczestnikom możliwość zdobycia lub aktualizacji wiedzy podczas wykładów i warsztatów.

Fundamentem tegorocznej edukacji przy targach w Łodzi jest FORUM CEDE, na które składają się cztery sesje: protetyczna, endodontyczna, periodontologiczna i higieniczna. Rejestracja odbywa się poprzez www.cede.pl. Pierwsze 150 osób, które się zarejestrują, będą mogły skorzystać ze sporej zniżki, sięgającej nawet 36 proc. Czytaj więcej na https://www.cede.pl/program/dla-lekarzy/ oraz https://www.cede.pl/program/dla-higienistek-i-asystentek/

Periodontologia – dowody naukowe, ale nie tylko

Dr hab. Wojciech Bednarz, ceniony ekspert i lubiany wykładowca, do współtworzenia tej sesji zaprosił żywą legendę periodontologii – prof. Marka Ziętka oraz znakomitą klinicystkę i naukowca prof. Natalię Lewkowicz (Uniwersytet Medyczny w Łodzi). Podczas wykładów nie zabraknie faktów potwierdzających nieustanny rozwój tej dziedziny stomatologii, kluczowych wskazówek w zakresie diagnostyki chorób błony śluzowej jamy ustnej, praktycznych rozważań o chirurgicznym i niechirurgicznym podejściu do chorób przyzębia czy dyskusji na temat patologii śluzówkowo-dziąsłowych leczonych chirurgicznie.

Endodoncja dla lekarza praktyka

Tytuł tej sesji wraz z listą nazwisk wykładowców sugeruje (i słusznie!) mocny nacisk na praktyczną dyskusję o leczeniu endodontycznym. Dr Aleksandra Palatyńska-Ulatowska skupi się na bioceramice. - Mój wykład ma na celu przedstawienie grupy nowoczesnych cementów na bazie krzemianów wapnia oraz omówienie wskazań do ich stosowania - podkreśla. Dr Michał Łęski zaprezentuje możliwości i ograniczenia mikrochirurgii. Kiedy wykonać resekcję wierzchołka korzenia zęba a kiedy zamierzoną replantację? Czy zabiegi hemisekcji i radektomii są uzasadnione w dobie implantologii? To tylko nieliczne pytania, na które planuje udzielić odpowiedzi. Sesję endo uzupełni spotkanie z doktorem Mateuszem Szkliniarzem, niepodważalnym autorytetem w zakresie diagnostyki CBCT. - W Łodzi opowiem, w jaki sposób i przy jakich parametrach pozyskiwać przydatne skany – zachęca autor. Sesję zakończy panel wykładowców, którzy odpowiedzą na pytania uczestników.

Kluczowe decyzje protetyka

Tę sesję nadzorem merytorycznym objęła prof. Teresa Sierpińska (konsultant krajowy w dziedzinie protetyki, Uniwersytet Medyczny w Białmstoku, prezydent elekt EPA). W trakcie swojego wykładu opowie o  kluczowych decyzjach w planowaniu leczenia protetycznego. Wyjątkowo zapowiadającą się sesję uzupełnią prelekcje znakomitych ekspertów: Pawła Niewady (Zarządzanie tkankami miękkimi), Izabeli Szarmach (Współpraca ortodontyczno-protetyczna), Aleksandry Niteckiej-Buchty (Bruksizm) i Krzysztofa Gronkiewicza (Chirurgiczne przygotowanie pacjentów).

Higiena od narodzin po siwy włos na skroni

Ta sesja powstała z myślą o higienistkach i asystentkach, a jej tytuł sugeruje przekrojowość zagadnienia. Opiekunem merytorycznym projektu jest dr hab. Wojciech Bednarz. Sam mistrz opowie o swojej koncepcji higienistki środowiskowej. W ramach sesji poruszone będą takie tematy jak: rola higienistki w badaniu zębów i przyzębia, higienizacyjne postępowanie lecznicze w chorobach przyzębia (dr Magdalena Bednarz-Tumidajewicz), profilaktyka próchnicy i chorób przyzębia w okresie ciąży oraz w wieku rozwojowym (prof. Karolina Gerreth), znaczenie poradnictwa psychodietetycznego w zakresie utrzymania zdrowia jamy ustnej (Lucyna Jasińska) oraz instruktaż higieny jamy ustnej w różnych okresach życia (hig. Gabriela Kamińska).


Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA