W gabinecie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Do kampanii #ODWOLUJE #NIEBLOKUJE, która zwraca uwagę na problem niestawiania się pacjentów na umówionych wizytach lekarskich, bez wcześniejszego ich odwoływania, dołączyła Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie. Konferencja inauguracyjna kampanię odbędzie się 28 września br.

Podczas wydarzenia będzie mowa między innymi o tym, jaka jest skala problemu nieodwołanych wizyt; jak przekłada się to na funkcjonowanie placówek medycznych oraz codzienną pracę ich personelu oraz dostępność usług medycznych dla pacjentów.

Jak rozwiązać problem nie stawiających się pacjentów

Będzie można się również dowiedzieć, jakie rozwiązania i rekomendacje mogą pomóc zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat skali problemu i jego bezpośrednich skutkach dla pacjentów oraz jak skutecznie edukować pacjentów w zakresie sposobów odwoływania wizyt i jak wdrażać i skutecznie wykorzystywać w placówkach medycznych rozwiązania technologiczne wspierające odwoływanie wizyt. W wydarzeniu wezmą udział eksperci i praktycy rynkowi, reprezentujący najważniejsze organizacje i podmioty medyczne.
– Już 1. edycja sprawiła, że odsetek nieodwołanych wizyt w placówkach biorących udział w kampanii spadł o kilkanaście – kilkadziesiąt procent (w samym CMP o 25 proc.), porównując okres przed kampania do jej ostatnich miesięcy. Jednak wciąż wiele jest w tym temacie do zrobienia, dlatego już za chwilę i startujemy z 2. edycją, a kampania nabiera mocy. W tym roku ponownie wspierają nas Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia, a także Rzecznik Praw Pacjenta. (...) Po raz pierwszy dołączą do nich partnerzy technologiczni, których narzędzia mogą wesprzeć skuteczność naszych działań. Tym razem jeszcze mocniej skupiamy się na przekazie kierowanym do pacjentów – skomentował cytowany w komunikacie Paweł Walicki, prezes Centrum Medycznego CMP.

Dłuższe kolejki do specjalistów

– Najbardziej dotkliwą konsekwencją nieodwoływania wizyt jest opóźnienie pomocy lekarskiej lub diagnozy pacjentów, którzy jej potrzebują, niekiedy pilnie. Ale nie należy zapominać również, że zjawisko nieodwoływania wizyt wydłuża kolejki do specjalistów, którzy tracą czas i marnują swoją wiedzę oraz potencjał – ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w trudno dostępnych, wąskich specjalizacjach. W efekcie, zdarzają się sytuacje, kiedy na konsultacje stawiają się pacjenci bez aktualnych wyników badań, którzy skierowanie dostali nawet kilkanaście miesięcy wcześniej, a na konsultację czekali znacznie dłużej niż na badanie, np. Badanie MR – powiedział Piotr Pawliszak, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie.


Nowy Gabinet Stomatologiczny: #ODWOLUJE #NIEBLOKUJE

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.Spis treści - subskrypcja

loading...
2023
2022
2021
2020
2019
2018

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA