Wiadomości
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Rozpoczął się ogólnopolski projekt realizowany przez trójkę partnerów: Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, Stomatologię enel-med oraz Septodont – akcja „Rozdajemy uśmiechy na zdrowie”. Projekt jest skierowany do rodziców dzieci w wieku 3-12 lat, ma na celu wyrabianie od najmłodszych lat dobrych nawyków w zakresie zdrowia jamy ustnej.

Chodzi o to, by był to najskuteczniejszy i niewymuszony sposób na to, aby zachować zdrowe zęby nie tylko w młodym wieku, ale przez całe życie.

Bezpłatne przeglądy stomatologiczne

W całym kraju realizowane będą bezpłatne przeglądy stomatologiczne oraz bezpłatne leczenie stomatologiczne dla najmłodszych. Akcja ma zakończyć się w czerwcu tego roku lub po wyczerpania środków z grantu przekazanego przez Septodont. Będzie to jedna z najważniejszych akcji profilaktyczno-społecznych przeprowadzonych w naszym kraju w tym roku. W ramach projektu będą także prowadzone działania badawczo-profilaktyczno-lecznicze, dzięki którym pomoc mogą uzyskać dzieci z całego kraju w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Wsparcie i opiekę medyczną zapewnią specjaliści z renomowanych klinik Stomatologia enel-med. Organizatorzy akcji chcą również zwrócić uwagę na problem jakim jest aktywna próchnica i związane z nią powikłania zdrowotne. W ramach akcji oferowana będzie nieodpłatna pomoc stomatologiczna dla dzieci, które zostaną zakwalifikowane do programu. Podstawą do kwalifikacji będzie przegląd jamy ustnej i określenie przez specjalistę realnych potrzeb leczniczych młodego pacjenta.

Zdrowe zęby – najlepszy prezent

– Patrząc długoterminowo, zdrowe zęby to jeden z największych prezentów, jakie rodzic może dać swojemu dziecku. To bardzo ważne, by ćwiczyć zdrowe nawyki w domu i uczyć najmłodszych jak prawidłowo szczotkować zęby i dbać o higienę jamy ustnej oraz regularnie odbywać wizyty w gabinecie specjalisty.

Niestety wśród rodziców wciąż pokutuje mit, że zębów mlecznych się nie leczy, bo i tak wypadną. W rzeczywistości długotrwałe stany zapalne wywołane zmianami próchnicowymi mogą mieć bardzo szerokie konsekwencje dla zdrowia małych pacjentów. Nieleczone ubytki mogą wpływać na zdrowie ogólne dzieci i wywołać szereg niepożądanych i trudnych do wyleczenia w późniejszych latach schorzeń – powiedziała dr n. med. Marta Markunina, dyrektor medyczna ds. stomatologii w enel-med.


Dowiedz się więcej - Rozdajemy uśmiechy na zdrowie - Nowy Gabinet Stomatologiczny.

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.