W gabinecie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Naczelna Rada Lekarska po raz pierwszy w swojej historii powołała Pełnomocnika NRL ds. lekarzy z niepełnosprawnościami. Został nim lek. Olek Nowak. Ma to być jedna z priorytetowych inicjatyw Naczelnej Izby Lekarskiej. Chodzi o naświetlenie problemów, z jakimi borykają się lekarze z niepełnosprawnościami oraz lekarze wychowujący dzieci dotknięte niepełnosprawnościami.

Spotkanie lekarzy i lekarzy dentystów wychowujących dzieci z niepełnosprawnościami odbyło się w styczniu. Wzięli w nim udział wiceprezesi NRL Paweł Barucha oraz Klaudiusz Komor, a także wspomniani lekarze-rodzice, którzy sygnalizowali jakim ograniczeniom zawodowym stawiają czoła na co dzień oraz jakie koszty materialne i niematerialne ponoszą w związku z podejmowanymi przez siebie rolami.

Niepełnosprawni lekarze

Pomoc Fundacji Lekarze Lekarzom zakłada m.in. działalność w zakresie pomocy społecznej, materialnej i finansowej, która ma poprawić warunki życia lekarza oraz niesienie wszelkiej pomocy. Fundacja Lekarze Lekarzom ma także za zadanie wspierać finansowo inicjatywy zawodowego samorządu lekarzy i lekarzy dentystów w zakresie opieki zdrowotnej i społecznej oraz organizowania i dofinansowania przedsięwzięć edukacyjnych.

Fundacja rozpatruje każdy wniosek lekarza i lekarza dentysty. Udzielana pomoc finansowa ma postać stypendiów, zapomóg bezzwrotnych i zwrotnych oraz dofinansowań zabiegów medycznych, rehabilitacyjnych, czy też pobytów w sanatoriach.

Zgłoszenie niepełnosprawnych lekarzy

Zgłoszenia potrzeby wsparcia lekarze mogą wysyłać pod adres mailowy sekretariatu prezesa oraz wiceprezesów NRL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Na stronie internetowej fundacji znajduje się również formularz kontaktowy (formularz) oraz adres poczty elektronicznej, pod który lekarze mogą przesyłać wnioski o wsparcie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. - Fundacja Lekarze Lekarzom znajduje się w wykazie organizacji pożytku publicznego, dzięki czemu jest uprawniona do otrzymywania 1,5 proc. podatku dochodowego od osób fizycznych. Rozliczając swój tegoroczny PIT warto pamiętać o FLL – czytamy na stronie internetowej NIL. Nr KRS Fundacji Lekarze Lekarzom: 0000409693. Zbierane na koncie fundacji środki przeznaczone są na cele statutowe. Każda złotówka przekazywana jest wyłącznie na pomoc.

Dowiedz się więcej - Lekarze z niepełnosprawnościami - Nowy Gabinet Stomatologiczny.

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.

pixel