Wiadomości
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Miliony pacjentów obecnie uprawiają tak zwaną turystykę stomatologiczną. Na tańsze leczenie zębów pacjenci przyjeżdżają również do Polski. Już w najbliższych miesiącach znowu można spodziewać się większej liczby pacjentów z zagranicy. Wiosną i latem chętniej przyjeżdżają, łącząc leczenie ze zwiedzaniem.

Szacuje się, że ta gałąź stomatologii sukcesywnie będzie się rozwijać w naszym kraju. Dlatego gabinety stomatologiczne powinny w swojej ofercie uwzględnić ten trend. Specjaliści z branży internetowej podkreślają, że niezwykle ważną role w tej kwestii pełni strona internetowa.

Dentoturystyka – strona internetowa sposobem na pozyskanie pacjentów

Bardzo ważne, by znajdowały się na niej aktualne i łatwe do znalezienia kluczowe informacje o ofercie, cenniku, możliwości kontaktu. W przypadku turystów stomatologicznych – również informacje odnośnie oferowanych usług dodatkowych w postaci noclegu czy atrakcyjnego spędzania czasu wolnego. Warto zebrać informacje o najciekawszych miejscach w okolicy do zwiedzania.

Jest duże prawdopodobieństwo, że właśnie to zaważy o wyborze danego gabinetu. Specjaliści z branży podkreślają również, że niezwykle ważna jest aktualizacji danych, a także systematyczne działanie w mediach społecznościowych. To właśnie tam można umieszczać co jakiś czas informacje o interesujących noclegach, czy też ciekawostkach turystycznych w okolicy.

Polska jest jednym z najpopularniejszych kierunków turystyki medycznej

Aktualnie obok Turcji, Węgier i Czech – Polska jest jedną z najpopularniejszych destynacji turystyki medycznej w Europie, głównie z powodu konkurencyjnych cen. Co roku przyjeżdża nawet około miliona turystów medycznych, którzy najczęściej korzystają z usług gabinetów stomatologicznych – wynika z szacunków.

Zaletą polskiego rynku są nie tylko konkurencyjne ceny, ale również wykształcona kadra medyczna i dobra infrastruktura. Eksperci szacują, że do rozwoju dentoturystyki przyczyniają się również nowe technologie. Umożliwiają one zdalne monitorowanie stanu pacjenta. W połączeniu z ich rosnącą świadomością w kwestii własnego zdrowia i chęcią współuczestniczenia w procesie leczenia powodują, że model opieki zdrowotnej przechodzi transformację.

Dowiedz się więcej - Dentoturystyka w Polsce - Nowy Gabinet Stomatologiczny.

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA