Wiadomości
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Rok 2023 jest szczególnie wyjątkowy dla firmy Stern Weber Polska – a wszystko za sprawą 30-lecia marki Stern Weber w Polsce. Prezes Zarządu i założyciel firmy – Krzysztof Błażejczyk wraz z całym swoim zespołem przedstawiają konkretne plany związane z celebracją tej rocznicy. Rozbudowa siedziby, Dni Targowe - dedykowane klientom czy fakultet dla studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, to tylko część z działań, jakie zostały przygotowane przez Stern Weber Polska.

Stern Weber Polska – kluczowy dostawca sprzętu na rodzimym rynku

Stern Weber Polska to czołowy dystrybutor unitów dentystycznych, a także aparatów RTG, autoklawów oraz wszelkich elementów wyposażenia gabinetów stomatologicznych - cieszący się pozycją niekwestionowanego lidera rynku. W portfolio firmy można znaleźć urządzenia włoskiej grupy Cefla, która jest producentem unitów takich marek jak Stern Weber, Anthos, Castellini, Mocom oraz NewTom czy MyRay w obszarze radiologii. Firmę tworzy ponad 150 autoryzowanych serwisantów w całej Polsce oraz zespół 70 ekspertów, którzy służą doradztwem nie tylko w obszarze doboru sprzętu czy jego konserwacji, ale również finansowania inwestycji, projektów gabinetów oraz testów specjalistycznych aparatów RTG.

Rozwój Stern Weber Polska na przestrzeni lat

Firma Stern Weber Polska pod przewodnictwem Krzysztofa Błażejczyka jest od 1997 roku kontynuatorem zapoczątkowanych w marcu 1993 roku tradycji sprzedażowych unitów marki Stern Weber na polskim rynku. Stern Weber Polska to nie tylko dystrybutor kojarzony z solidnością i rzetelnością, ale również organizacja, która stanowi ważną kartę historii rodzimej stomatologii.  

Jak zatem wyglądał rynek unitów stomatologicznych na początku lat 90.? W gabinetach dominowały przede wszystkim często wysłużone i wiekowe unity produkowane głównie w Czechosłowacji oraz w innych krajach bloku wschodniego. Pojawienie się w Polsce w 1993 roku marki Stern Weber było swego rodzaju rewolucją oraz punktem zwrotnym związanym z wyborem elementów wyposażenia gabinetów stomatologicznych. Nowa jakość, atrakcyjny design – przy jednoczesnej solidności oraz, co najważniejsze, dostępności cenowej.

Unit to podstawowe narzędzie pracy lekarza dentysty, bez którego niemożliwe jest przeprowadzenie jakiegokolwiek zabiegu – dlatego dobór odpowiedniego sprzętu jest tak ważny. Rozwiązania techniczne stosowane w unitach oczywiście ciągle ulegają zmianie, jednak pomimo upływu lat pewne wartości, takie jak rzetelność czy uczciwość we współpracy pozostają bez zmian. To jest klucz do sukcesu – opowiada Krzysztof Błażejczyk (Prezes Zarządu i Założyciel Stern Weber Polska).

Krzysztof Błażejczyk rozpoczynał działalność od kilkuosobowego zespołu i wynajmowanych przestrzeni w różnych częściach Warszawy - przełomowy okazał się rok 2013, gdy siedziba Stern Weber Polska przeniosła się do nowego i własnego budynku przy ulicy Kosmatki 26 w warszawskim Wawrze. Kolejnym krokiem było włączenie Stern Weber Polska do grupy Cefla w marcu 2020 roku, co jeszcze bardziej wzmocniło pozycję firmy na rodzimym rynku.

Przez 30 lat w Polsce sprzedało się ponad 10 tys. unitów marki Stern Weber oraz pozostałych marek z grupy Cefla (Anthos, Castellini, Mocom). Dzięki temu Stern Weber Polska (jako dystrybutor) jest aktualnie jedną z bardziej rozpoznawalnych marek wyposażających gabinety stomatologiczne w Polsce.

Wciąż mamy w naszym portfolio lekarzy, którzy współpracują z nami w zasadzie od momentu sprzedaży pierwszych unitów Stern Weber w Polsce. Coraz częściej do Stern Weber Polska trafiają dzieci naszych klientów sprzed kilkunastu lat – pozytywna opinia o marce naszej firmy przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. To wyjątkowe uczucie - dodaje Krzysztof Błażejczyk.

Stern Weber Polska a współczesna branża stomatologiczna

Niezmiennie firmie Stern Weber Polska przewodzi Krzysztof Błażejczyk, pełniąc rolę Prezesa Zarządu. Rok 2022 okazał się dla firmy rekordowy – dokładnie 845 sprzedanych unitów.

Najważniejszym elementem portfolio Stern Weber Polska są oczywiście unity produkowane przez włoską fabrykę Cefla: Stern Weber, Anthos, Castellini i Mocom. W ofercie można znaleźć także aparaty RTG marki NewTom i MyRay. W portfolio oprócz marek produkowanych przez włoską Ceflę można znaleźć również mikroskopy Carl Zeiss czy wszelkie inne niezbędne elementy wyposażenia gabinetu stomatologicznego.

Stern Weber Polska może pochwalić się jedną z największych w Europie stałych ekspozycji unitów oraz urządzeń radiologicznych. Wszyscy zainteresowani mogą obejrzeć 18 unitów w różnych konfiguracjach, jak również tomografy, pantomografy, aparaty punktowe, autoklawy czy pełną ofertę mikroskopów Carl Zeiss. Ekspozycja Stern Weber Polska dostępna jest dla wszystkich osób, chcących sprawdzić w warunkach zbliżonych do pracy w gabinecie stomatologicznym urządzenia z portfolio firmy. Odwiedzając ekspozycję, można również porozmawiać ze specjalistami, którzy udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania oraz zaproponują doradztwo zakupowe. Podczas jednej wizyty istnieje możliwość spotkania zarówno z ekspertami specjalizującymi się w kwestii montażu i konserwacji urządzeń, jak również przygotowania projektu osłon stałych czy finansowania zakupu urządzeń.

Ekspozycja została stworzona z myślą o naszych Klientach – chcemy oferować możliwość jak najlepszych warunków do wyboru sprzętu nie tylko w okresie dedykowanych wydarzeń, ale przez cały rok! Na terenie naszej siedziby znajduje się parking z miejscami dostępnymi dla wszystkich Gości, co dodatkowo wpływa na wygodę osób odwiedzających ekspozycję Stern Weber Polska - wskazuje Krzysztof Błażejczyk

Planowane obchody

W planach firmy na ten rok oczywiście są aktywności, które pozwolą uświetnić obchody 30-lecia marki Stern Weber w Polsce. Pierwszym z tego typu wydarzeń będą Dni Targowe Stern Weber Polska, zaplanowane w dniach 23-25 marca – odbędą się one w siedzibie firmy przy ulicy Kosmatki 26 w Warszawie. Dni Targowe Stern Weber Polska to kameralne wydarzenie skierowane do lekarzy dentystów oraz wszystkich właścicieli i menedżerów klinik stomatologicznych, chcących skorzystać z indywidualnego wsparcia zakupowego.

W ramach Dni Targowych Stern Weber Polska, organizatorzy przygotowali tzw. Pakiet Promocyjny - oprócz pizzy z pieca opalanego drewnem, kawy serwowanej przez baristę czy zestawu upominków, osoby przybywające spoza Warszawy mogą liczyć na darmowy nocleg w hotelu tuż obok siedziby Stern Weber Polska oraz na darmowe bilety do teatru, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić pobyt w Warszawie. Z okazji 30-lecia marki Stern Weber w Polsce, wszystkie osoby odwiedzające wydarzenie będą mogły liczyć na przygotowane dedykowane rabaty. Więcej informacji oraz zgłoszenia: https://sternweber.pl/dni-targowe-wiosna-2023/

Kolejną inicjatywą organizowaną przez Stern Weber Polska jest fakultet dla studentów IV roku kierunku lekarsko-dentystycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego: “Zasady prowadzenia praktyki stomatologicznej”. Swoją wiedzą w ciągu 15 godzin uczelnianych podzielą się eksperci i ekspertki Stern Weber Polska – zakres tematyczny będzie obejmował zasady doboru i konserwacji sprzętu, finansowanie, projekty gabinetów czy praktyczne aspekty otwierania gabinetów stomatologicznych.

Fakultet dla studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego to unikatowy projekt nie tylko na skalę kraju, ale nawet i Europy. Nikt w Polsce wcześniej nie podjął się takiego zadania – podzielimy się ze studentami naszą najlepszą wiedzą, związaną z zasadami otwierania i prowadzenia gabinetów stomatologicznych. Już nie możemy się doczekać realizacji przygotowanych przez nas wykładów - wyjaśnia Krzysztof Błażejczyk

Najważniejszym wydarzeniem będzie jednak otwarcie nowej części budynku, której budowa ruszyła w połowie 2022 roku. Oficjalne zakończenie budowy planowane jest na jesień 2023 roku. Firma wzbogaci się o kolejne 660 metrów kwadratowych przestrzeni – siedziba Stern Weber Polska wraz z przestrzenią magazynową oraz biurową liczyć będzie łącznie ponad 2000 metrów kwadratowych.

“Jestem również pełen satysfakcji, że ku końcowi zmierza rozbudowa naszej siedziby, dzięki czemu powiększy się nasza przestrzeń magazynowa, stworzymy profesjonalną salę szkoleniową – wpłynie to na jeszcze wyższą jakość obsługi klientów. Jest to jasny dowód, potwierdzający nasz nieprzerwany rozwój.” - dodaje Krzysztof Błażejczyk

Oczywiście w trakcie całego roku nie zabraknie również okolicznościowych gadżetów z okazji 30-lecia marki Stern Weber w Polsce, które będzie można otrzymać w siedzibie firmy – Stern Weber Polska planuje ponadto kilka innych aktywności, o których na bieżąco będzie informować w swoich kanałach komunikacji.

Podsumowanie

Siedziba Stern Weber Polska przy ulicy Kosmatki 26 wraz ze swoją ekspozycją unitów i aparatów RTG jest otwarta przez cały rok – nie tylko dla osób potencjalnie zainteresowanych zakupem, ale również dla studentów czy jako miejsce szkoleń dla lekarzy i serwisantów. 30-lecie marki Stern Weber w Polsce to dobry moment na zainicjowanie nowych projektów rozwojowych przez firmę. Plany są jak najbardziej ciekawe i ambitne – zatem przed całym zespołem Stern Weber Polska i wszystkimi klientami marki niezwykle interesujący czas!

Dowiedz się więcej - Podwyżki dla dentystów i higienistek - Nowy Gabinet Stomatologiczny.

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.

Spis treści - subskrypcja

loading...
2023
2022
2021
2020
2019
2018

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA