Prawo w gabinecie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Oznakowanie niebezpiecznych substancji powinno znajdować się na opakowaniu w taki sposób, aby jego treść można było odczytać poziomo, gdy jest w normalnym położeniu. Ministerstwo opublikowało rozporządzenie w tej sprawie. Zatem wszystkie niebezpieczne substancje, których sporo używamy w gabinecie powinny być szczegółowo oznakowane.

 

 

O konsekwencjach braku oznaczeń na opakowaniach z niebezpiecznymi substancjami lekarz dentysta może dowiedzieć się z nowego rozporządzenia Ministra Zdrowia, które opublikowano w dzienniku ustaw. Pełne brzmienie dokumentu, który jest aktem wykonawczym do ustawy z 25.02.2012 to Rozporządzenie w sprawie oznakowania opakowań substancji niebezpiecznych i mieszanin niebezpiecznych oraz niektórych mieszanin.

Pełną treść rozporządzenia znajdziesz tutaj

http://www.nowygabinet.pl/images/stories/wydruk%20%20ministerstwo%20zdrowia.pdf

Z najważniejszych rzeczy o oznakowaniu opakowania należy pamiętać, że oznakowanie niebezpiecznych substancji powinno znajdować się na opakowaniu w taki sposób, by jego treść móc odczytać poziomo, gdy jest w normalnym położeniu (paragraf 2). Etykieta musi być na trwale przymocowana do powierzchni opakowania.

Oznakowanie może być na etykiecie bądź bezpośrednio na opakowaniu substancji niebezpiecznej. Więcej o szczegółowych wymiarach opakowania można przeczytać w tabelce zawartej w paragrafie 9. Co do koloru i wyglądu oznakowania: znak ostrzegawczy musi odróżniać się od tła, a jego wymiary i liternictwo mają być łatwo czytelne.

Rozporządzenie pochodzi z dn. 20 kwietnia 2012, a ogłoszono je 25 kwietnia tego roku.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA