Wiadomości
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Znamy już termin kolejnej edycji targów CEDE 2024. Odbędą się one w dniach 7-9 listopada 2024 r. w hali EXPO Łódź. Będzie to już 32. edycja tych najbardziej znanych targów stomatologicznych w Polsce. Na razie więcej szczegółów przedstawiciele firmy Exactus nie chcą zdradzać, ale z zamieszczonej informacji prasowej wynika, że w przyszłym roku mocny akcent zostanie postawiony na stomatologię cyfrową.

CEDE 2024: stawia na stomatologię cyfrową. - Stomatologia, tak jak i inne dziedziny medycyny, staje przed kolejnymi wyzwaniami związanymi z coraz śmielej wkraczającą do gabinetów cyfryzacją. Mamy już systemy CEREC i technologie CAD/CAM wykorzystywane w protetyce do przygotowania estetycznych koron, mostów, licówek, mamy skanery wewnątrzustne, dzięki którym możemy wykonywać komputerowe wyciski zębów przed założeniem aparatu ortodontycznego, mamy wreszcie komputerowe systemy do planowania leczenia stomatologicznego czy drukarki 3D. Coraz powszechniej wykorzystuje się też podczas zabiegów rekonstrukcyjnych technologię rozszerzonej rzeczywistości, która pozwala zwizualizować pacjentom efekt końcowy leczenia. Tuż za progiem czeka natomiast AI (sztuczna inteligencja), która stanowić może w przyszłości znakomite narzędzie diagnostyczne – precyzyjne i przewidywalne.

Najlepszą okazją, żeby oswajać te pojawiające się co chwila nowości są Targi Stomatologiczne CEDE 2024 oraz towarzyszące im Forum Stomatologii Cyfrowej, na które serdecznie zapraszamy do Łodzi  w dniach 7-9 listopada 2024 r. Więcej szczegółów już w styczniu 2024! www.cede.pl - napisali w informacji przekazanej prasie przedstawiciele organizatora targów.

Miejsce spotkania - to hala EXPO Łodź, ta sama co w tym i poprzednim roku.

CEDE 2024: Dlaczego zmiana terminu?

Zmianę terminu na organizatorach wymusił 47. Kongres Europejskiego Towarzystwa Protetycznego (EPA European Prosthodontic Association), który odbędzie się w Białymstoku w dniach 19-21 września 2024 r. To co prawda tydzień wczesniej, niż pierwotnie planowany termin CEDE 2024, ale zważywszy, że obie imprezy organizuje ta sama firma byłby duży kłopot logistyczny, aby tydzień po tygodniu zorganizować dwa duże spotkania stomatologów.

Ciekawe, czy ten nowy listopadowy termin zostanie na stałe w kalendarzu imprez stomatologicznych, czy też w 2025 roku nastąpi powrót do wrześniowego CEDE?

Nowy Gabinet Stomatologiczny: CEDE 2024

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.