W gabinecie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Kiedy zajmujemy się zawodowo dziedziną, która cały czas się rozwija, a wykorzystywane w niej techniki i wiedza są wciąż doskonalone, my również nie powinniśmy osiadać na laurach. Dotyczy to szczególnie zawodów związanych z dbaniem o zdrowie i dobrostan osób, które pozostają pod naszą opieką. Podnoszenie kwalifikacji zawodowych przekłada się również na nasze zarobki oraz możliwość awansu. Zawodami, w których warto stale poszerzać swoją wiedzę oraz umiejętności, są fizjoterapeuta i położna. W jaki sposób ukończenie kursu treningu dna miednicy wpłynie na kwalifikacje zawodowe położnej czy fizjoterapeuty?

Na co przekładają się wyższe kwalifikacje zawodowe?

W zawodach położnej i fizjoterapeuty doszkalanie się i podnoszenie kwalifikacji ma szczególne znaczenie, ponieważ pozwala w lepszy, bardziej złożony i profesjonalny sposób zaopiekować się pacjentami. Im szersza wiedza, tym łatwiej będzie nie tylko zaoferować najlepszy dla konkretnej osoby sposób postępowania, ale również będzie można zajmować się pacjentami ze szczególnymi problemami, tym samym wyróżniając się na tle konkurencji. Wyższe kwalifikacje, zarówno w przypadku, gdy pracujemy dla konkretnej firmy, jak i dla osób samozatrudnionych, przekładają się również na wyższe zarobki i możliwość łatwiejszego zdobycia powracających klientów. Fizjoterapeuci stale poszerzający swoją wiedzę i umiejętności, którzy mogą pochwalić się biegłością w wielu specjalnościach, lepiej odnajdą się na obecnie bardzo zmiennym i niestabilnym rynku pracy

Holistyczna opieka nad pacjentką

Wiedza o anatomii oraz subtelnych powiązaniach różnych elementów znajdujących się w organizmie człowieka stale się poszerza. Dotyczy to również wiedzy o żeńskim układzie rozrodczym, który przez wiele stuleci był zupełnie zaniedbywany przez naukowców i lekarzy, a jego prawidłowe funkcjonowanie ma przecież ogromny wpływ na ogólny dobrostan kobiety. Wraz z rozpowszechniającą się wiedzą na temat znaczenia mięśni dna miednicy, nie tylko podczas ciąży i porodu, ale również w codziennym funkcjonowaniu, i stopniowemu przełamywaniu tabu związanego z takimi dolegliwościami, jak wysiłkowe nietrzymanie moczu, coraz więcej kobiet poszukuje wykwalifikowanych fizjoterapeutów uroginekologicznych, położnych, które umieją nie tylko odebrać poród domowy, ale także odpowiednio do niego przygotować. Coraz większą popularnością cieszą się również zajęcia gimnastyczne skupiające się na ćwiczeniu i wzmacnianiu mięśni dna miednicy . Znajomość technik treningowych mięśni dna miednicy pozwala fizjoterapeucie pracującemu z kobietami na pełniejsze, wielowymiarowe zajęcie się ich potrzebami i dolegliwościami.

Kurs dla położnych i fizjoterapeutów - trening mięśni dna miednicy

Zanim zdecydujemy się na konkretny kurs, warto sprawdzić, jakie zagadnienia będzie on obejmował i jakie kompetencje pozwoli nam uzyskać. Dobrze skonstruowany kurs dla położnych i fizjoterapeutów poświęcony treningowi dna miednicy powinien zawierać wstęp teoretyczny, czyli dokładne omówienie anatomii i fizjologii dna miednicy , który pozwoli następnie lepiej zrozumieć, jak prawidłowo przeprowadzać trening, oraz jaki jest wpływ wydolności tkanek krocza na utrzymywanie prawidłowej postawy i codzienne funkcjonowanie. Kurs powinien umożliwić nam podjęcie pracy za pomocą treningu mięśni dna miednicy z kobietami w okresie ciąży i połogu, z osobami po zabiegach chirurgicznych tej okolicy, a także z pacjentami obu płci cierpiącymi na nietrzymanie moczu , gazów lub stolca czy obniżenie narządów wewnętrznych.

Więcej na temat kursu treningu mięśni dna miednicy przeczytasz na stronie https://bebotrening.pl/blog/kurs-dla-fizjoterapeutow-i-poloznych-wg-koncepcji-bebo/

Kurs treningu mięśni dna miednicy nie tylko pozwoli nam poznać mechanizmy odpowiedzialne za powstawanie zaburzeń w okolicy układu moczowego i rozrodczego, ale także prawidłowo wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy i przekazywać tą wiedzę pacjentom. Podstawowa technika - naprzemienne rozluźnianie i napinanie mięśni dna miednicy - powinna zostać wytłumaczona z uwzględnieniem wszelkich powiązań anatomicznych i biomechanicznych oraz procesów fizjologicznych, ponieważ obszar miednicy mniejszej stanowi bardzo złożony i rozbudowany kompleks, w którego skład wchodzą tkanka mięśniowo-powięziowa, więzadłowa oraz tłuszczowa, a także narządy wewnętrzne i skomplikowana sieć nerwów i naczyń krwionośnych. Praca w tej lokalizacji wymaga od nas specjalistycznej wiedzy. Położne na kursie treningu mięśni dna miednicy poznają ćwiczenia, dzięki którym pomogą ciężarnym przygotować tkanki krocza do porodu i ułatwią szybki powrót do formy, a fizjoterapeutom umożliwi on prowadzenie pacjentów ze specyficznymi problemami i roztoczenie nad nimi holistycznej opieki.

Dowiedz się więcej - Podnoszenie kwalifikacji zawodowych - Nowy Gabinet Stomatologiczny.

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA