Szkolenia
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Blisko 80 rynkowych nowości na stoiskach 200 wystawców oraz ponad 100 wykładów, warsztatów i kursów, które poprowadzi 129 wykładowców z całego świata – to najważniejsze z powodów, aby wziąć udział w 26. Środkowoeuropejskiej Wystawie Produktów Stomatologicznych CEDE 2017, która 14 września rozpocznie się w Poznaniu.

 

CEDE wraca po rocznej przerwie spowodowanej organizacją Światowego Dorocznego Kongresu Stomatologicznego FDI 2016 Poznań. Po raz pierwszy będzie zorganizowane w nowej formule. Cenionej od lat wystawie produktów stomatologicznych towarzyszyć będzie trzydniowy Kongres Unii Stomatologii Polskiej. Wydarzenia przygotowano z myślą o integracji biznesu z nauką i praktyką oraz integracji samej nauki. W prace nad programem edukacyjnym zaangażowały się towarzystwa naukowe i organizacje lekarsko-dentystyczne, a także firmy produkujące lub dystrybuujące produkty stomatologiczne.

- CEDE 2017 to wydarzenie dla wszystkich uczestników branży stomatologicznej. Potrzebę bycia na bieżąco z nowoczesnymi technologiami zaspokoi ponad 200 wystawców i blisko 80 nowych produktów. Głodni wiedzy nie powinni być zawiedzeni programem Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, który jest wydarzeniem w równym stopniu dla lekarzy, jak i techników, asystentek czy higienistek – przekonuje Ewa Mastalerz, współwłaścicielka firmy Exactus, która organizuje CEDE.

Wystawa i wiedza dla każdego

Zwiedzanie stoisk wystawców tradycyjnie jest bezpłatne. Ci, którzy do nie zdążyli wygenerować karty wstępu przez Internet (tylko do 10 września), mogą to zrobić na miejscu, przy wejściach Wschodnim i Zachodnim. Karta wstępu na wystawę dodatkowo umożliwia udział w bezpłatnych sesjach Kongresu Unii Stomatologii Polskiej: sesji Naczelnej Izby Lekarskiej (15 września), sesji „Naukowy Zawrót Głowy – nowości w nauce” (16 września), sympozjum satelitarnym firmy GSK (14 i 16 września), sympozjum satelitarnym firmy Pierre Fabre Medicament (15 września). Wstęp wolny obowiązuje także na debatę pt. „Czy polskie dzieci muszą być skazane na próchnicę?” (14 września) oraz niektóre szkolenia firmowe. Najlepszym partnerem w poruszaniu się po pawilonach MTP oraz salach wykładowych będzie bezpłatna aplikacja mobilna CEDE (zobacz kod QR).

- Z uwagi na dużą liczbę sesji udział w Kongresie warto odpowiednio zaplanować. Jednak niezależnie od wyboru, uczestnicy wykładów, warsztatów czy kursów spotkają się z cenionymi i lubianymi praktykami z Polski oraz zagranicy. Są gwarancją wysokiego poziomu i tego, że czas absencji w gabinecie zwróci się z nawiązką – zapewnia prof. dr hab. n. med. Marzena Dominiak, przewodnicząca Rady Naukowej Kongresu.

Edukacja: praktyka ponad wszystko

Według jakiego klucza szukać ciekawych tematów? Prof. Dominiak, od niedawna Członek Komitetu Edukacyjnego Światowej Federacji Dentystycznej FDI, zwraca uwagę, że Kongres w takim samym stopniu pozwala: rozwinąć warsztat praktyczny, zaktualizować światowe wytyczne właściwie we wszystkich dziedzinach stomatologii, pogłębić zagadnienia interdyscyplinarne, na granicy zdrowia jamy ustnej oraz zdrowia ogólnego, właściwie wykorzystywać dobrodziejstwa techniki i nauki, a także odnaleźć motywację do dalszych wyzwań zawodowych i poradzić sobie z codziennym stresem. Absolutną nowością CEDE są kursy teoretyczno-praktyczne na kadawerach, czyli ludzkich preparatach nieutrwalonych, które do Poznania przyleciały głęboko zamrożone ze Stanów Zjednoczonych. Sporym zainteresowaniem powinny cieszyć się sesje HOT TOPIC, podczas których wybitni eksperci odczarują największe mity powstałe wokół: stosowania fluoru, antybiotykoterapii czy mielenia zębów.

Program Kongresu powstał przy współpracy: Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego, Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej, Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego, Polskiego Towarzystwa Techników Ortodontycznych, Naczelnej Izby Lekarskiej oraz Be Active Dentist.

- Do współorganizacji następnych edycji Kongresu akces zgłosiły już kolejne towarzystwa. To najlepszy dowód na to, że kierunek, który obraliśmy jest właściwy – dodaje prof. Dominiak.

Kto Gwiazdą CEDE?

14 września o godz. 16 zakończy się internetowy plebiscyt „Gwiazdy CEDE”, w którym zostaną wyłonione najciekawsze produkty w czterech kategoriach: Sprzęt, Materiały, Profilaktyka, Edukacja/IT. Wystawcy do rywalizacji zgłosili aż 56 produktów. Swoich faworytów będzie można także wskazać na stoisku konkursu zlokalizowanym w pasażu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Laureatów głosowania poznamy tuż przed koncertem, podczas którego wystąpi Anita Lipnicka z zespołem (wstęp wolny).

Komunikacją za darmo

CEDE 2017 odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka, przyznawanym przedsięwzięciom i inicjatywom wartościowym społecznie i istotnym dla rozwoju i promocji miasta. Uczestnicy Kongresu Unii Stomatologii Polskiej oraz Wystawcy, od 13 do 16 września mogą poruszać się bezpłatnie komunikacją miejską za okazaniem identyfikatora.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

PRAWO W MEDYCYNIE MEDYCYNA W PRAWIE min

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA