Sprzęt stomatologiczny
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Firma Yoshida została założona przez Uhachi Yamanaka w Tokio w Japonii w 1906 roku. Obecnie Yoshida jest jedną z najstarszych japońskich firm produkujących sprzęt medyczny. Yoshida słynie z innowacji i wciąż zaskakuje świat nowinkami technologicznymi. Od 1960 r. kiedy Yoshida wprowadziła pierwsze urządzenie do obrazowania rentgenowskiego ACMEX, wciąż kontynuuje rozwój i produkcję najnowocześniejszych technologii obrazowania.

W tym roku na targach IDS firma Yoshida zaprezentowała najnowszy aparat pantomograficzny z tomografią CBCT. Jest to pierwszy na świecie aparat stomatologiczny o głowicy rentgenowskiej z ogniskiem 0,2 mm.

Wszystkie pozostałe urządzenia dostępne na rynku mają przy najmniej dwukrotnie wyższą wartość. Przy rozmiarze ogniska zaledwie 0,2 mm X-era MF zapewnia obrazy o najwyższej rozdzielczości z najmniejszym rozmyciem, co jeszcze bardziej ułatwia poprawną diagnozę.

Duży nacisk położono także na kwestie bezpieczeństwa pacjenta. Dzięki zastosowaniu najmniejszego na świecie ogniska, znacząco obniżono dawkę potrzebną do wykonania badania.

Aparat X-era NF/MF to doskonała diagnostyka zdjęć panoramicznych, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii. Sensor to jeden z najważniejszych elementów pantomografu. Jest on odpowiedzialny za jakość zdjęć. Użycie technologii sensora DIRECT CMOS oraz unikatowej konstrukcji technologii pozwoliło uzyskać  ostre i nierozmyte obrazy, doskonałe do klinicznego rozpoznania. Półprzewodnik wykorzystany w DIRECT CMOS bezpośrednio przekształca promieniowanie X z lampy rentgenowskiej aparatu na sygnał elektryczny, tak by zniwelować szumy i stworzyć nieporuszone zdjęcie. Sensor rekonstruuje najdrobniejsze szczegóły ponad 4500 pojedynczych zdjęć wysokiej rozdzielczości, aby zapewnić ostry i wysokiej rozdzielczości obraz w 16-bitowej skali szarości.

Technologia zogniskowanej panoramy wielowarstwowej (Multi Focus Layer Technology) to kolejna nowinka zastosowana w japońskim aparacie. Unikatowa technologia budowy obrazu panoramicznego automatycznie dobiera najbardziej optymalną pozycję warstwy ogniskowej po zakończonej ekspozycji. Image Creator ponownie rekonstruuje obraz panoramiczny, aby wydobyć najlepiej zogniskowany obraz panoramiczny dla lepszej diagnostyki pacjenta. Lekarz może wybrać dowolną warstwę panoramy tak, by Image Creator już bez konieczności powtórnej ekspozycji przygotował „nowe” zdjęcie panoramiczne z dobraną wcześniej przez użytkownika warstwą. Ten proces trwa kilka sekund. W praktyce wygląda to tak, że lekarz może rekonstruować obraz nawet pojedynczych zębów, dobierając odpowiednie wartości w Image Creator nie zważając na kształt anatomiczny, czy wielkość pacjenta.

Zastosowanie systemu DIRECT CMOS w sensorze X-ERA NF/MF zapewnia wysoką jakość obrazu przy jednoczesnym zmniejszeniu dawki pacjenta o 50%. Poprzez zminimalizowanie czasu naświetlania, dawka pochłaniana przez pacjenta jest również możliwie najmniejsza. Czas potrzeby na wykonie zdjęcia panoramicznego to 7 sekund (projekcja szybka) i 12 sekund dla zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Krótki czas ekspozycji zmniejsza ryzyko powstania artefaktów powstałych przy poruszeniu pacjenta.

Aparat X-ERA NF/MF wykonuje również najwyższej jakości zdjęcia cefalometryczne. Także postawiono na jakość i zastosowano system sensora o 16-bitowej skali szarości. Trzy podstawowe programy: PA, AP i Carpus wykonują zdjęcia do diagnostyki ortodontycznej. Wysoką rozdzielczość zapewnia użycie sensora Direct CMOS, zapewniając szczegóły anatomiczne, tak ważne w analizie cefalometrycznej. Zdjęcia pozbawione artefaktów i rozmytych obszarów w dużym stopniu ułatwią pracę lekarza.

Sensor wysokiej rozdzielczości do badań CBCT japońskiej firmy Hamamatsu, wielkości woksela od 90 μm do 230 μm spełnia wymagania precyzji w codziennych zabiegach. Uzyskanie wysokiej rozdzielczości obrazu dla pola 4 x 6 cm przy wielkości woksela 90μm, ogniskowej 0,2 mm daje możliwość zobrazowania małych elementów anatomicznych, takich jak kanały zębów, ich liczba, kształt, kierunek oraz lokalizacje wierzchołka. Wysoki poziom ostrości może być wykorzystywany nie tylko w endodoncji, ale także w innych specjalizacjach.

Różne pole obrazowania dają szeroki wachlarz możliwości diagnostyki. Yoshida X-ERA NF jest wyposażony w sensor o dwóch polach obrazowania: 44 x 64 mm oraz 85 x 64 mm i jest przeznaczony dla leczenia endodontycznego, implantologii, ekstrakcji oraz periodontologii. X-ERA MF posiada cztery pola obrazowania: od 44 x 64mm do 156 x 79 mm. Daje to możliwość pełnej diagnostyki stomatologicznej z minimalną dawką promieniowania.

Aparaty Yoshida X-Era NF oraz MF mogą być wyposażone w jeden przemienny sensor pano/cefalo plus sensor 3D umieszczony na stałe lub system trzech dedykowanych sensorów. System pozwala na eksport plików STL, co daje możliwość łatwej integracji z systemami CAD/CAM. Obecnie Yoshida X-ERA to najnowocześniejszy stomatologiczny system diagnostyczny na świecie.


 

Artykuł opublikowany w numerze 3/2019 magazynu Nowy Gabinet Stomatologiczny. Zobacz pełny spis treści.
Dowiedz się więcej - Nowy Gabinet Stomatologiczny.

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" -zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.


Spis treści - subskrypcja

loading...
2023
2022
2021
2020
2019
2018

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA