Materiały stomatologiczne
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Firma Garmed wprowadziła na polski rynek biomateriał kościozastępczy BondBone. Produkt składa się z dwufazowego siarczanu wapnia. Uważa się go za przełom w augmentacyjnej chirurgii kostnej. BondBone łączy właściwości samodzielnego materiału kościozastępczego, plastycznej błony zaporowej i spoiwa dla innych materiałów kościozastępczych. Niewątpliwą zaletą biomateriału jest jego uniwersalność - można go mieszać ze wszystkimi biomateriałami, co poprawia skuteczność zabiegu i obniża jego koszty. Kolejnym jego atutem jest szybkość augmentacji: nowa kość jest gotowa na przyjęcie implantu po zaledwie 3 miesiącach od zabiegu.

Zakres możliwych zastosowań BondBone jest bardzo szeroki. Produkt stosuje się po ekstrakcjach (powstrzymuje zanik wyrostka zębodołowego), przy powikłaniach po ekstrakcji (jako opatrunek w wypadku krwawienia kostnego lub poekstrakcyjnej przetoki do zatoki szczękowej), w chirurgii periodontologicznej (wspomaga regenerację kości), w sterowanej regeneracji tkanek (stanowi barierę tkankową), w sterowanej regeneracji kości (stabilizuje kształt i mocuje do podłoża inne materiały augmentacyjne), do zwiększania objętości biomateriałów.

BondBone został bardzo pozytywnie przyjęty przez lekarzy, w ciągu miesiąca od wprowadzenia na rynek firma Garmed sprzedała już 300 strzykawek produktu. Producentem BondBone jest MIS Implants Technologies Ltd. (PR)

Spis treści - subskrypcja

loading...
2023
2022
2021
2020
2019
2018

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA