Sprzęt stomatologiczny
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

assistinawh minW&H zaprezentowała nową wersję urządzenia do konserwacji końcówek Assistina o nazwie handlowej TWIN. W odróżnieniu od znanej na całym świecie Assistiny 301 plus, nowa Asistina umożliwia naprzemienną konserwację dwóch końcówek stomatologicznych. Czas konserwacji jednej końcówki to 10 sekund.

Dzięki opracowaniu specjalnego systemu rozpylania oleju serwisowego i wdmuchiwania go pod dużym ciśnieniem do wnętrza końcówki, nie jest już konieczne smarowanie rotacyjne. Mimo to został zachowany najwyższy standard konserwacji. W nowej Assistinie, podobnie jak w starszych modelach, specjalny płyn czyści przewody sprayowe końcówki.

Assistina TWIN to nie tylko najszybsze urządzenie do konserwacji końcówek, ale i najbardziej wydajne. Jednorazowe uzupełnienie Assistiny TWIN płynami eksploatacyjnymi o objętości 200 ml umożliwia perfekcyjną konserwację ponad 2800 instrumentów. Wydajność urządzenia oszacowano na 360 wyczyszczonych i zakonserwowanych końcówek w godzinę.

Obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Uruchomienie cyklu wymaga naciśnięcia tylko jednego przycisku. Urządzenie wyposażone jest w filtr HEPA, który eliminuje wszystkie zanieczyszczenia, które mogłyby przedostać się z czyszczonej i konserwowanej końcówki do środowiska.