Sprzęt stomatologiczny
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Chęć zatrzymania zdrowia i naturalnej młodości to odwieczne marzenie ludzkości, które raczej na zawsze pozostanie w sferze niespełnionych pragnień. Dlatego powstające z czasem niedoskonałości urody w stomatologii związane najczęściej z utratą tkanek zęba, próbujemy zastąpić substytutem naturalnych tkanek. Niezaprzeczalne jest to, że o pięknym uśmiechu decydują przede wszystkim piękne zęby. Patrząc z tego punktu widzenia na stomatologię estetyczną stwierdzimy, że prawidłowo zaplanowany i „wykonany” uśmiech stanowi istotny element w definicji dobrego samopoczucia.

Bardzo istotna jest świadomość, że postrzeganie estetyki i piękna jest bardzo subiektywną cechą. Oznacza to, że wyobrażenia lekarza, technika i pacjenta mogą się znacznie od siebie różnić. Może zdarzyć się również tak, że oczekiwania pacjenta są niemożliwe do spełnienia i nieoptymalne pod względem estetycznym. Gdy pojawia się pacjent z życzeniami i oczekiwaniami, których realizacja jest niemożliwa, możemy to rozwiązać dzięki pracy interdyscyplinarnej.

Najważniejsza jest komunikacja między pacjentem a zespołem lekarzy, ponieważ tylko w ten sposób można stworzyć najbardziej optymalny plan leczenia. Solidna współpraca między gabinetem a laboratorium protetycznym ma istotne znaczenie dla uzyskania zadowalającego efektu estetycznego. Aby komunikacja przebiegała na odpowiednio wysokim poziomie, obie strony muszą znać aktualne trendy, w stomatologii estetycznej być na bieżąco i zawsze mieć czas dla siebie – by móc rozmawiać o leczeniu. Muszą oni dążyć do tego samego celu, reprezentować te same interesy, interesować się techniczną stroną wykonania pracy, a technik dentystyczny wyrażać zainteresowanie aspektami klinicznymi, towarzyszącymi codziennej praktyce stomatologicznej. Lekarz i technik mają okazję odtworzenia nie tylko uśmiechu pacjenta, lecz także podniesienia jego samooceny. Tak ambitny cel zobowiązuje obie strony do sumiennej współpracy, której celem jest zastosowanie jak najlepszych materiałów i metod, dokładności oraz pełnej koncentracji w czasie pracy. Aby sprostać wymaganiom lekarz i technik dentystyczny muszą stworzyć dobrze zgrany zespół, który łączy wspólne doświadczenie, sukcesy i porażki oraz wzajemna wyrozumiałość. Praca lekarza oceniana jest nie tylko pod względem sukcesu, ale także pod względem umiejętności komunikacji.

Większość z nas, zarówno pacjentów, jak i lekarzy wierzy, że nowe materiały poprawią estetykę odtwarzanych za ich pomocą struktur zęba w stopniu, który będzie przynajmniej dorównywał naturalnemu oryginałowi, a może nawet go przewyższy. Technologia zmienia sposób praktykowania stomatologii. W ciągu ostatnich lat bogactwo materiałów zalało gabinety stomatologiczne i półki laboratoryjne, co sprawiło, że wybór materiałów stał się jeszcze trudniejszy. Implantologia i systemy CAD-CAM w połączeniu z estetycznym poczuciem technika dentystycznego są w stanie sprostać najtrudniejszym wyzwaniom protetycznym. Praca z wykorzystaniem systemów CAD/CAM staje się standardem polskiej stomatologii. Nie tylko zapewnia ona większą precyzję leczenia, lepszy efekt estetyczny, ale także usprawnia relację na linii gabinet-laboratorium, sprawiając, że gotowe produkty są bardziej precyzyjne i spełniają oczekiwania lekarza oraz pacjenta. Wykonanie odbudowy protetycznej (koron, mostów, licówek i innych) jest bardzo czaso- i pracochłonne. System komputerowego opracowania takiego elementu zaczęto poważnie brać pod uwagę wraz z dopracowaniem technik CAD/CAM. Przykładem takiego zastosowania może być urządzenie (system) CEREC stworzony przez firmę Sirona.

Skaner wewnątrzustny – cyfrowy system dla gabinetu - jest liderem technologii w dentystycznym projektowaniu i wytwarzaniu wspomaganym komputerowo dla laboratoriów oraz lekarzy stomatologów poprzez stworzenie cyfrowej transmisji danych z ust pacjenta.

Już dziś warto dowiedzieć się więcej jeśli chodzi o ofertę DentalScan w zakresie protetyki z wykorzystaniem systemu CADCAM Cerec

Dental Scan Sp. z o.o.
Budynek Sky Tower, 22 p.
ul. Gwiaździsta 66
53-413 Wrocław

+48 71 757 00 00
www.dentalscan.pl

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA