Ciekawostki
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Jak dawniej leczono zęby? Tego będzie można się dowiedzieć już 13 maja br. podczas kolejnej Nocy Muzeów. W stolicy swój projekt zaprezentuje Warszawski Uniwersytet Medyczny. Z historią stomatologii będzie można się zapoznać w Muzeum Historii Medycyny WUM przy ulicy Żwirki i Wigury 63.

Na zwiedzających będą czekać między innymi wykłady, interaktywne warsztaty i multimedialne lekcje anatomii.

Wystawa połączoną z profilaktyką

Studenci Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego będą wykonywać również bezpłatne przeglądy dentystyczne. Wykład „Ząb mądrości” wygłosi dr n. med. Marcin Aluchna, na zwiedzających będą czekać również badania poziomu cukru, pomiar ciśnienia tętniczego, czy też sprawdzenie składu i masy ciała. Z kolei na stanowisku farmaceutycznym będzie można samodzielnie zrobić maść. Specjalny pokaz przygotowali również studenci anatomii. Przygotowano maping ludzkiego ciała prezentowany na nowoczesnym podświetlanym fantomie. Zaplanowano również wykłady m.in. o dawstwie szpiku oraz przeszczepianiu narządów. Wystawę będzie można oglądać od godziny 19.00.

Noc Muzeów 2023

Główne wydarzenia Nocy Muzeów w tym roku odbędą się w nocy z 19 na 20 maja 2023 roku. Podczas tego ogólnopolskiego wydarzenia instytucje w całym kraju udostępniają oglądającym swoje wnętrza i eksponaty całkowicie za darmo lub za symboliczną opłatą 1 zł.

Noc Muzeów – Europejska Noc Muzeów (niem. Lange Nacht der Museen, ang. Long Night of Museums) – jest to impreza kulturalna, polegająca na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury, w wybranym dniu, w godzinach nocnych. Pierwsza Noc Muzeów (Lange Nacht der Museen) miała miejsce w styczniu 1997 w Berlinie. Z powodu jej dużego powodzenia zaczęły powstawać podobne imprezy w innych miastach, m.in. pod nazwą Nuit Blanche w Paryżu i museums-n8 w Amsterdamie. Obecnie organizuje je ponad 120 miast Europy.

Dowiedz się więcej - Noc muzeów - Nowy Gabinet Stomatologiczny.

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA