Finanse
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Izby LekarskieZ 60 do 80 złotych wzrośnie składka na izby lekarskie – podniesienie składki na izbę lekarską do takiej kwoty było jednym z tematów dyskusji na XV Krajowym Zjeździe Lekarzy. Nowy prezes NRL, Łukasz Jankowski, nie jest przeciwny podwyżce, lecz nie chce, by powstało hasło "że Jankowski jest inicjatorem zwiększania składki”.

Nowy prezes zaapelował, by przedstawić listę korzyści wynikających z podniesienia składki.
- Rozmawialiśmy o zwiększeniu składki. Padały argumenty, ja również je przytaczałem, o zwiększeniu średniego wynagrodzenia w czasie od poprzedniej zwyżki składki o 67 proc. a minimalnego wynagrodzenia o prawie 70 proc. - mówił Łukasz Jankowski, nawiązując do ostatniej podwyżki składek na funkcjonowanie izb lekarskich w 2015 r. - Kiedyś staniemy przed taką koniecznością, sęk w tym, żebyśmy potrafili kolegom powiedzieć dlaczego tę składkę zwiększamy, przedstawiając merytoryczną listę korzyści, pokazując co z tego każdy członek samorządu będzie miał. Ostrożne szacunki, pokazują, że trzeba byłoby podnieść składkę co najmniej do 80 zł z obecnych 60 zł, ale ja tu nie chcę stawiać się w roli kogoś kto to już policzył - mówił Łukasz Jankowski.
Jednym z wydatków, które zostałyby w ten sposób sfinansowane, miałoby być podwyższenie wynagrodzeń rzeczników odpowiedzialności zawodowej i sędziów sądu lekarskiego. - Rzecznicy odpowiedzialności zawodowej i sędziowie są osobami, które mają wiedzę specjalną. Są fachowcami nie tylko w medycynie, ale też w dziedzinie prawa. Wykonują niewdzięczną pracę w Izbach, co ze wstydem trzeba powiedzieć w izbach, za 300 zł. Nie jest to już nawet zwrot kosztów. Za profesjonalną pracę należy się godziwe wynagrodzenie – zapowiedział.

_____________________________

Dowiedz się więcej

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie

Spis treści - subskrypcja

loading...
2023
2022
2021
2020
2019
2018

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA