fot. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

Sprzęt stomatologiczny
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Zakończyła się instalacja 23 unitów dla studentów stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Zostały one zakupione z dotacji przyznanej uczelni przez Ministerstwo Zdrowia. Sprzęt podniesie jakość praktycznego kształcenia studentów i lepiej przygotuje ich do przyszłej praktyki zawodowej.

Nowe unity w Białymstoku

– Unity stomatologiczne trafiły do Zakładu Stomatologii Zachowawczej (11 urządzeń), Zakładu Stomatologii Dziecięcej (11 urządzeń) i Zakładu Protetyki Stomatologicznej (1 urządzenie) w grudniu 2023 r. W I kwartale 2024 r. trwała ich instalacja w wyremontowanych pomieszczeniach – od kwietnia są już dostępne dla studentów.

Każdy unit składa się z fotela dla pacjenta, ssaka i ślinociągu, spluwaczki, lampy zabiegowej, konsoli, sterownika nożnego oraz instalacji: zasilanej energią elektryczną i sprężonym powietrzem, a także wodociągowej i kanalizacyjnej – informuje Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

– Nowoczesny sprzęt podniesienie jakość praktycznego kształcenia studentów na kierunkach lekarskim i lekarsko-dentystycznym i lepiej przygotuje ich do przyszłej praktyki zawodowej – czytamy na stronie UMB.

Wydano ponad 2,6 mln zł

W ramach dotacji z resortu zdrowia zakupiono również interaktywny stół anatomiczny, zainstalowany w Zakładzie Anatomii Prawidłowej Człowieka. Cała inwestycja kosztowała ponad 2,6 mln zł. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku to nowoczesna, prężnie rozwijająca się publiczna Uczelnia wyższa, której misją jest służenie społeczeństwu poprzez nowatorskie kształcenie profesjonalnej kadry medycznej, prowadzenie badań naukowych, prac rozwojowych i wdrożeniowych na najwyższym międzynarodowym poziomie oraz rozwój działalności klinicznej zgodnie z postępem wiedzy medycznej. Uczelnia dysponuje ultra nowoczesną bazą naukowo-dydaktyczną, w skład której wchodzą m.in.: Uniwersytecki Szpital Kliniczny, Euroregionalne Centrum Farmacji, Centrum Dydaktyczno-Naukowe Wydziału Nauk o Zdrowiu, Centrum Badań Klinicznych, Centrum Medycyny Doświadczalnej, Centrum Badań Innowacyjnych, Centrum Bioinformatyki i Analizy Danych, Laboratorium Obrazowania Molekularnego oraz Centrum Symulacji Medycznych.

Umowa dotację celową na zakupy inwestycyjne zawarta pomiędzy Skarbem Państwa – Ministrem Zdrowia i Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku została podpisana 06.10.2023 r. Łącznie wydatkowano środki budżetowe w wysokości 2.646.330,00 zł.


Nowy Gabinet Stomatologiczny: unity na uniwersytecie w Białymstoku

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA