Wiadomości
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

W tym tygodniu w Warszawie rozpocznie się 10. Zjazd Lekarzy Dentystów. Jak co roku w drugi weekend grudnia w Hotelu Lord spotka się kilkuset lekarzy dentystów. Organizatorzy Zjazdu przygotowali 15 sesji szkoleniowych. Patronat nad Zjazdem objęła Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie im. prof. Jana Nielubowicza. Na niektóre sesje jeszcze są wolne miejsca.

- Od lat współpracujemy z Okręgową Izbą Lekarską w Warszawie i przeważnie Izba obejmuje patronat nad naszym Zjazdem – mówi Piotr Szymański, prezes firmy SPSMedia, organizującej Zjazd. – Otrzymanie patronatu Okręgowej Izby, na terenie której organizowane jest wydarzenie, to docenienie, że zaproponowany plan zajęć dydaktycznych jest wartościowy. Jest to kolejne potwierdzenie, że rozwijamy się w dobrą stronę.

10. Zjazd Lekarzy Dentystów odbędzie się w drugi weekend grudnia 2023 r. (8–10 grudnia 2023 r.) w warszawskim Hotelu Lord. W ramach Zjazdu przygotowano piętnaście niezależnych od siebie sesji wykładowych i warsztatowych.

– Jak co roku największym zainteresowaniem cieszy się sesja z zakresu szkolenie ratownictwa medycznego dla stomatologów. To nasz przebój. Co roku grupa ponad 50 osób, uczy się jak zachować się wobec pacjenta, który stracił przytomność na fotelu stomatologiczny. Sesję poprowadzi znany konsultant telewizyjny w sprawie ratownictwa medycznego anestezjolog lek. Adam Pietrzak wraz z psychologiem mgr Kingą Karczewską oraz zespołem ratowników medycznych, którzy poprowadzą zajęcia praktyczne

– informuje Piotr Szymański.

Ale wiele innych ciekawych rzeczy będzie się działo na pozostałych salach wykładowych. W piątek zaczniemy już o 8.30 kursem dotyczącym specyfika postępowania kliniczno-labratoryjnego w trudnych przypadkach bezzębia. Zostaną omówione różne metod pracy (kalotowa, wrocławska, krakowska i poznańska). To bardzo ciekawy wykład, bo jak sugerują nazwy metod pracy, każdy uniwersytet medyczny opracował własna metodę. Pani dr Halina Ey-Chmielewska omówi wszystkie i pokaże jaką metodę wybrać w konkretnych przypadkach.

Sesja endo

Na uwagę zasługują też sesje endodontyczne. Sobotnią sesję poprowadzą lek. dent. Bartłomiej Karaś oraz lek. dent. Witold Popowicz, a kierownikiem naukowym tej sesji będzie dr n. med. Aleksandra Palatyńska-Ulatowska. Z kolei w niedziele sesje endodontyczną będzie kontynuowała prof. Halina Pawlicka, wraz z dr n. med. Katarzyną Fabjańską i dr n. med. Agata Koprowicz.

Bardzo ciekawie zapowiada się też cykl szkoleń z RTG. W sumie przez 3 dni zjazdu będzie można otrzymać aż 24 pkt. szkoleniowe w ramach tzw. punktów RTG, których wymaga Prawo atomowe. To nowe wymaganie zakładające, że każdy lekarz używający obrazowania musi w ciągu 5 lat odbyć szkolenia, na których uzyska 20 pkt. szkoleniowych RTG.

Warsztaty

Uzupełnieniem każdego dnia będą sesje warsztatowe. Będą to zajęcia z licowania, okluzji, szynoterapii, odbudowy odcinka bocznego, pracy w powiększeniu i implantologii. Słowem, każdy powinien znaleźć cos dla siebie. Uwaga: na niektóre sesje warsztatowe nie ma już wolnych miejsc lub zaraz się wyczerpią. Dlatego warto się szybko zapisać.

Szczegółowy plan szkoleń znajduje się na stronie internetowej dedykowanej temu wydarzeniu – www.10zld.pl.

- Warto się zapisać, bo miejsca, w szczególności na zajęcia warsztatowe powoli się wyczerpują. Mamy już ponad 250 zgłoszonych osób – mówi Piotr Szymański. – Zjazdowi będzie towarzyszyła wystawa firm stomatologicznych, a swój udział w wystawie potwierdziły już: Apoldent,  PSI, Grand Ortho, HDD, Eminto, Procter&Gamble, Dental ID, Hager Polonia, Megadenta, GENT, Vatech, e-stom.pl, Stomed,  Dentomax czy AP Dental.


Nowy Gabinet Stomatologiczny: 10. Zjazd Lekarzy Dentystów

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.