Prawo w gabinecie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Lekarz dentysta stanie przed sądem, po tym jak próbował wyleczyć próchnicę w każdym zębie podczas jednej wizyty. Do sądu podała go pacjentka, która zażądała od niego 50 tysięcy dolarów odszkodowania. Kobieta twierdzi, że taki zabieg doprowadził ją do oszpecenia. Podczas jednej wizyty lekarz leczył 4 zęby kanałowo, założył 8 koron i 20 wypełnień.

Kobieta twierdzi, że by naprawić "niedbałą pracę" musiała udać się do innych lekarzy. Sprawę nagłośniły amerykańskie media. Cała sytuacja miała miejsce w stanie Minnesota w USA. Do dentysty udała się Kathleen Wilson.

Zarzuty wobec „pracowitego” dentysty

Lekarz dentysta kobiecie podczas jednej wizyty wykonał zabieg leczenia kanałowego jej czterech zębów, ponadto założył osiem koron i 20 wypełnień. Kobieta zarzuca dentyście również podanie niebezpiecznej dawki znieczulenia i fałszowanie dokumentacji medycznej, aby zatuszować naruszenie procedur. Zespół prawny Wilson zatrudnił dra Avruma Goldsteina, aby sporządził opinię biegłego. Stwierdził on, że Molldrem miała próchnicę "praktycznie na każdym zębie".

Lekarz podał za dużo znieczulenia jednego dnia

– Katie wymagała powolnego, przemyślanego i ostrożnego leczenia. Próba wypełnienia dziury w każdym zębie podczas jednej wizyty jest nie tylko zaprzeczeniem zasad, ale nie jest możliwa dla osiągnięcia rezultatów w skuteczny i konstruktywny sposób – ocenił specjalista.

– Istnieją skończone ilości środków znieczulających, które można podać w ciągu 5 lub 6 godzin, a przekroczenie tej ilości naraża pacjenta na ryzyko przedawkowania środka znieczulającego i pojawienia się potencjalnie szkodliwych skutków – zauważył Goldstein w swoim raporcie.

Według dostępnych informacji maksymalna bezpieczna dawka znieczulenia wynosi 490 mg, z kolei dentysta podał aż 960 mg substancji. Wilson mówiła, że odczuwała ból, zawstydzenie i oszpecenie. Pacjentka żąda teraz co najmniej 50 tysięcy dolarów odszkodowania. Ustalono, że pozwany lekarz dentysta wykonuje swój zawód 20 lat.


Nowy Gabinet Stomatologiczny: Założył osiem koron i 20 wypełnień na jednej wizycie

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.