Prawo w gabinecie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Początek roku to czas, kiedy przychodnie lekarskie, działające zarówno w ramach podmiotów leczniczych, jak i praktyk zawodowych muszą wypełnić i przesłać do odpowiednich urzędów szereg sprawozdań za zeszły rok. Jakie to sprawozdania i skąd wziąć odpowiednie formularze?

 

W najbliższym czasie trzeba wysłać sprawozdanie do Urzędu Marszałkowskiego (właściwego dla miejsca wykonywania praktyki) o korzystaniu ze środowiska (do 31 stycznia). Z kolei GUS zażyczył sobie, aby wszystkie przychodnie lekarskie do 28 stycznia przysłały sprawozdanie ZD-3, dotyczące z ambulatoryjnej opieki zdrowotnej.

W lutym z kolei trzeba wysłać do Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia Ministerstwa Zdrowia sprawozdanie MZ-89. Jest roczne sprawozdanie o zatrudnieniu specjalistów: lekarzy, lekarzy dentystów, farmaceutów i innych (do 15 lutego). Tego samego dnia trzeba też wysłać sprawozdanie MZ-88 o pracujących w podmiotach leczniczych i praktykach zawodowych.

Przy okazji jak będziemy wysyłać sprawozdania do Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia Ministerstwa Zdrowia od razu można wysłać sprawozdanie MZ-12. Jest to roczne sprawozdanie o działalności i zatrudnieniu w ambulatoryjnej, specjalistycznej opiece zdrowotnej. Termin jego złożenia to 1 kwietnia 2013.

Poszczególne formularze znajdziesz tutaj:

• Sprawozdanie o korzystaniu ze środowiska           Kliknij tutaj...

• Sprawozdanie ZD-3                                          Kliknij tutaj...

• Sprawozdanie MZ – 88                                     Kliknij tutaj...

• Sprawozdanie MZ – 89                                     Kliknij tutaj...

• Sprawozdanie MZ – 12                                     Kliknij tutaj...

 

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA