NFZ
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Pogotowie stomatologiczne. NFZ w województwie kujawsko-pomorskim wielokrotnie ogłaszał postępowania konkursowe na świadczenia stomatologii doraźnej w tym regionie, systematycznie zwiększając kwotę ryczałtu. W styczniu za 12-godzinny dyżur oferował 1500 zł. Jednak chętnych na pomoc w weekendy i święta nie było, więc w lutym konkurs, z powodu braku ofert, unieważniono. Co się zmieniło?

Nadeszła dobra wiadomość z Torunia. Pogotowie stomatologiczne w grodzie Kopernika rozpoczęło działanie. Pacjenci z bólem zęba nie muszą już jeździć do Włocławka.

Pogotowie stomatologiczne

Prawdopodobnym powodem braku zainteresowania leczeniem zębów w pogotowiu stomatologicznym jest to, że prywatne praktyki w tym mieście nie narzekają na brak pacjentów. Mało któremu dentyście zależało na dodatkowym zajęciu w postaci prowadzenia pogotowia stomatologicznego w ramach NFZ. Jednak w Internecie, na lokalnych grupach społecznościowych wciąż pojawiały się pytania - gdzie z bólem zęba w weekend? Tym, którzy nie dali rady jechać do Włocławka, jedynego punktu udzielającego doraźnej pomocy stomatologicznej, pozostawała prywatna wizyta. Jednak problem udało się zażegnać.

NFZ dołożył pieniędzy

- 24 maja 2022 roku zostało rozstrzygnięte postępowanie konkursowe na udzielanie od dnia 1 czerwca 2022 roku świadczeń stomatologicznej pomocy doraźnej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego - informuje Barbara Nawrocka, rzeczniczka Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Ryczałt za 12-godzinny dyżur wynosi 1600 zł, co oznacza, że za całodobową opiekę lekarze dentyści otrzymają 3200 zł.

_____________________________

Dowiedz się więcej

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA