Finanse
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

5 marca obchodzony jest dzień dentysty. Jak się okazuje świętować można na różne sposoby. Dla Super Expressu była to okazja do przyjrzenia się zarobkom w tej branży. Jak czytamy na stronie se.pl: oficjalne dane dotyczące wynagrodzeń lekarzy dentystów mogą wielu zdziwić. Okazuje się bowiem, że pensja na takim stanowisku jest niższa niż średnia krajowa. Jak to możliwe?

Średnia pensja dentysty: 6580 zł

W dalszej części artykułu dziennikarz gazety na podstawie portalu wynagrodzenia.pl podaje, że mediana rynkowa to 6580 zł. Oznacza to, że 50 proc. pytanych zarabia więcej, a połowa mniej niż wskazana kwota.

Temat oczywiście podchwyciły inne portale i opublikowały podobne wiadomości. Niektóre konkludowały, że 6580 zł to mniej niż średnia krajowa i takie wyliczenia nie mogą być prawdzie.

Praktycznie tylko w komentarzach do tych artykułów pojawiały się informacje, że godzinny koszt funkcjonowania gabinetu stomatologicznego to 200-300 zł, więc jeśli lekarz za zabieg pobiera opłatę rzędu 400 zł, to nie oznacza, że on tyle zarabia na godzinę, ale kwota ta jest pomniejszona o 200-300 zł.

Jak zostać stomatologiem?

W dalszej części artykułu dziennikarz opisuje jak zostać lekarzem dentystą. Nie jest to łatwa droga. Trzeba skończyć studia wyższe na medycznej uczelni, a „ o jedno miejsce na studia stomatologiczne ubiega się w zależności od uczelni od 20 do blisko 60 osób”. - Lekarze dentyści muszą kształcić się całe życie samodzielnie i na rozmaitych szkoleniach oraz kursach dedykowanych tej grupie zawodowej – podsumowuje dziennikarz.

Dowiedz się więcej - Zarobki dentystów - gabinet stomatologiczny- Nowy Gabinet Stomatologiczny.

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA