Dzieci w gabinecie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Osiem szkolnych gabinetów stomatologicznych w Wielkopolsce rozpoczęło działalność w marcu i na początku kwietnia. Zakontraktowana została także poradnia udzielająca świadczeń stomatologicznych w znieczuleniu ogólnym, którą prowadzić będzie Uniwersyteckie Centrum Stomatologii w Poznaniu.

W przypadku gabinetów działających na terenie szkół, korzystać z nich mogą nie tylko uczniowi danej placówki. Pacjentem poradni może zostać każda osoba do 18. roku życia. To nie pierwsze gabinety stomatologiczne w Wielkopolsce działające na terenie szkół. Te otwarte wcześniej mają różne profile - niektóre to poradnie ogólnostomatologiczne, w których leczeni są dorośli i dzieci, a inne są przeznaczone wyłącznie dla dzieci i młodzieży.
- Zależy nam, żeby dostęp do dentysty w ramach umowy z NFZ mógł mieć każdy pacjent, dlatego cieszy nas zawarcie nowych umów. Niejednokrotnie zwracaliśmy uwagę, żeby nie zaniedbywać wizyt u dentysty. W okresie pandemii często dochodziło do takiego zjawiska, a jego konsekwencje mogą być bardzo poważne. Teraz ponownie apelujemy, żeby udać się do stomatologa, choćby na przegląd - mówi Agnieszka Pachciarz, dyrektor wielkopolskiego oddziału NFZ.
Wielkopolski oddział w ostatnim czasie rozstrzygnął także kilka innych, ważnych dla pacjentów postępowań. W Wielkopolsce od kwietnia pojawiła się nowa poradnia udzielająca świadczeń w znieczuleniu ogólnym, którą prowadzić będzie Uniwersyteckie Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej w Poznaniu. Oznacza to, że w tym samym miejscu pacjenci mogą uzyskać pomoc niemal we wszystkich zakresach związanych z leczeniem stomatologicznym.
Łącznie w Wielkopolsce jest około 100 gabinetów stomatologicznych dla dzieci i młodzieży oraz ponad 500 gabinetów stomatologii ogólnej, które mają podpisaną umowę z NFZ. W gabinetach ogólnostomatologicznych mogą leczyć się zarówno dorośli, jak i dzieci.

Dowiedz się więcej

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA