Dzieci w gabinecie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówTrzeci konkurs na gabinety stomatologiczne we wrocławskich podstawówkach ogłosili tamtejsi urzędnicy. Tym razem jednak, dentyści nie będą musieli starać się o zgodę Narodowego Funduszu Zdrowia na rozszerzenie lub przeniesienie swoich kontraktów.
Chodzi o to, że lekarze dentyści w szkolnych gabinetach będą prowadzić tylko profilaktykę i organizować zajęcia edukacyjne.

Świadczenia finansowane przez NFZ będą przeprowadzać w swoich gabinetach, nie mogą być one zlokalizowane dalej niż dwa kilometry od podstawówki. Najprawdopodobniej właśnie przez konieczność starania się o zgodę NFZ, zainteresowanie wcześniejszymi konkursami było niewielkie. Do pierwszego konkursu nie zgłosił się nikt, do drugiego zgłosiło się dwóch lekarzy dentystów. Żeby otworzyć kolejne gabinety potrzebnych jest jeszcze ośmiu dentystów, dlatego ogłoszono trzeci konkurs. Za wynajem lokalu w szkole dentyści będą musieli płacić tylko 10 zł za metr kwadratowy. Gmina dofinansuje zakup sprzętu stomatologicznego dla każdego gabinetu do kwoty 90 tysięcy złotych. Dentyści swoje oferty mogą składać do 20 marca.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA