Medycyna ogólna
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Stan zapalny skóry to pojęcie szerokie, pod którym kryją się różne schorzenia, mające często przewlekły charakter. Podrażniona skóra jest bardzo wrażliwa. Staje się sucha, szorstka i zaczerwieniona. Waszym największym zmartwieniem może być nie tylko jej wygląd. Poszukujecie skutecznej maści na swędzenie skóry? Świąd towarzyszący stanom zapalnym jest w wielu przypadkach na tyle dokuczliwym problemem, że uniemożliwia choremu normalne funkcjonowanie, a także spokojny sen. Dlaczego wasza skóra nie jest gładka jak u innych, co powoduje jej zmiany i czy można je wyleczyć?

 

Jakie są przyczyny stanów zapalnych skóry?

Większość problemów skórnych spowodowana jest nadwrażliwością na alergeny obecne w powietrzu, detergentach, a także żywności. Jeśli w waszej rodzinie są osoby chorujące na alergię, jest bardzo prawdopodobne, że przyczyna waszych kłopotów ze skórą tkwi w genach. Choroby takie jak atopowe zapalenie skóry, egzema, a także łuszczyca są dziedziczne. Czynnikiem aktywującym te schorzenia jest też często stres. Oczywiście to nie jedyne przyczyny zmian zachodzących w naskórku. Nieprawidłowa pielęgnacja skóry, używanie silnie działających detergentów, a także zbyt intensywne opalanie się bez odpowiedniego zabezpieczenia, mogą spowodować stan zapalny naskórka. Dzieje się tak zawsze wtedy, kiedy uszkodzona zostaje warstwa ochronna skóry, czyli tak zwany płaszcz lipidowy. Ta zewnętrzna warstwa naskórka zbudowana jest przede wszystkim z kwasów i tłuszczy, dzięki którym skóra zatrzymuje wodę i nie przepuszcza bakterii i wirusów. Kiedy płaszcz lipidowy zostaje uszkodzony, do głębszych warstw naskórka przedostają się toksyny i drobnoustroje, wywołując stan zapalny, zakażenie i świąd. Wybierając maść na swędzenie skóry, warto zwrócić uwagę na kosmetyki odbudowujące naturalny płaszcz lipidowy, takie jak Bepanthen Sensiderm Krem.

Jak pielęgnować zmieniony chorobowo naskórek?

Przy chorobach genetycznych i nadwrażliwości skóry wynikającej z alergii należy bardzo starannie dobierać kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała. Chrońcie też skórę przed czynnikami drażniącymi, które mogą uszkodzić jej warstwę ochronną. Przy przewlekłych schorzeniach skórnych może to być nawet bardzo krótkotrwały kontakt z alergenem. Wykonując prace domowe używajcie rękawiczek. Jeśli zewnętrzna, ochronna warstwa ulega zniszczeniu, naskórek staje się szorstki, zaczerwieniony, odczuwacie świąd i pieczenie. Bardzo dobrą maścią na swędzenie skóry jest Bepanthen Sensiderm Krem. Co najważniejsze, nie tylko uśmierza świąd, ale też kompleksowo leczy objawy stanu zapalnego i regeneruje naskórek, przede wszystkim dzięki lipidom LLT, o budowie bardzo zbliżonej do naturalnych lipidów. Wnikają tam, gdzie skóra została uszkodzona, zapewniając jej ochronę i pobudzając komórki do odnowy. Krem zapobiega w ten sposób utracie wody, dzięki czemu skóra staje się nawilżona i przestaje swędzieć. Chorób o podłożu autoimmunologicznym nie można całkowicie wyleczyć, można jednak dbać o naskórek, zabezpieczając go przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i tym samym zminimalizować ryzyko stanów zapalnych.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA