Szkolenia
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Danuta Kaczmarska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Higienistek Dentystycznych, zapowiada, że Targi Kraktent to coś więcej niż wystawa i szkolenia. Zapewnia, że jest to miejsce, w którym jesteśmy świadkami postępu technologicznego, poznajemy kierunki rozwoju stomatologii, zdobywamy wiedzę i spotykamy się z wykładowcami z Polski i innych krajów. W tym roku gościem specjalnym będzie Ellen Bol z Holandii, wiceprzewodnicząca EDHF (European Dental Hygienists Federation).

Program szkoleniowy zaplanowano na dwa dni. Organizatorzy zapewniają, że został przygotowany zgodnie z potrzebami higienistek, opisanymi w ankietach przeprowadzanych na ubiegłorocznych Targach KRAKDENT.

W tym roku duży nacisk położony zostanie na kształcenie zawodowe, choć i nie zabraknie innych ciekawych tematów zaproponowanych na podstawie wieloletniego doświadczenia oraz bacznej obserwacji rynku zdrowia i branży.

Cztery warsztaty odbędą się w piątek 31 marca. Pierwszy temat zaprezentuje dr Marta Czownicka, a dotyczyć on będzie periodontologii. Dzięki niemu możliwe będzie pogłębienie umiejętności ze znajomości procedur diagnostycznych. Kolejny warsztat poprowadzi dr Karolina Kuśnierz, specjalizująca się w stomatologii estetycznej, wskaże ona najnowsze trendy w rozwoju stomatologii estetycznej. Będzie także poruszony temat ortodoncji, szczególnie w kontekście najmłodszych pacjentów. Z kolei dr Magdalena Szewczyk, specjalista pedodoncji przedstawi zadania higienistek i asystentek współpracujących z nią na poszczególnych etapach leczenia, a dr Katarzyna Świtalska podpowie, jak wiedza z zakresu psychologii może ułatwić pracę z pacjentami.

W tej części omówione zostaną techniki komunikacji w sytuacjach trudnych i konfliktowych. Z kolei W sobotę (1 kwietnia) zaplanowano kolejne wykłady. Tego dnia będzie między innymi wystąpienie gościa specjalnego – wiceprzewodniczącej EDHF (European Dental Hygienists Federation) Ellen Bol z Holandii. Ten kraj jako jeden z pięciu pierwszych krajów w Europie kształci higienistki. Obecnie są to 4-letnie studia dające dużą samodzielność zawodową. Ellen Bol jest bardzo aktywna w realizacji Wspólnego europejskiego programu nauczania higieny dentystycznej i w sprawach prawnych związanych z wykonywanym zawodem. Tego dnia będzie można usłyszeć również tematy związane między innymi z diagnostyką onkologiczną jamy ustnej. Wśród tematów pojawi się również ten dotyczący leczenia i rehabilitacji osób starszych.

Dowiedz się więcej - Krakdent dla higienistek i asystentek - Nowy Gabinet Stomatologiczny.

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.