Szkolenia
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Prof. Konrad Małkiewicz, prof. Halina Ey-Chmielewska, dr Aldona Chloupek, a także lek. dent. Marcel Firlej, lek. dent. Witold Popowicz, lek. dent. Mariusz Cięciara i lek. dent. Krzysztof Adamowicz – to wykładowcy 16. Konferencji Stomatologicznej Wojskowej Izby Lekarskiej, która odbędzie się od 11 do 14 maja 2023 r. w Juracie, nad polskim Bałtykiem. Na spotkanie zaproszeni są lekarze dentyści ze wszystkich innych okręgowych izb lekarskich, nie tylko z wojskowej.

- Nasza konferencja ma ponad 30 letnią tradycję – mówi lek. dent. Jacek Woszczyk, prezes Komisji Stomatologicznej Wojskowej Izby lekarskiej. – Kiedyś to były konferencje zamknięte tylko dla członków naszej izby. Dziś, na szczęście, czasy się zmieniły. Na konferencje może przyjechać każdy dentysta, niekoniecznie zrzeszony w WIL-u. To już trzecia konferencja robiona przez nas w otwartej formuje – informuje Woszczyk.

Bogaty program merytoryczny

Z jednej strony mamy możliwość spędzenia trzech dni w Juracie nad polskim Bałtykiem w przepięknym położonym w lesie ośrodku, w nowoczesnym hotelu, a z drugiej Rada Naukowa konferencji zaproponowała bardzo bogaty program merytoryczny.

Program konferencji został tak dobrany, aby każdy praktykujący i chcący się rozwijać lekarz znalazł w nim wiele ciekawych wykładów. Sesję naukową rozpocznie lek. dent. Witold Popowicz, który opowie o mikrochirurgii endodontycznej, później prof. Halina Ey-Chmielewska opowie o przeciwdziałaniu wypaleniu zawodowemu lekarzy stomatologów. Na koniec uczestnicy wysłuchają wykładu na temat artefaktów w obrazowaniu RTG.

Kolejny dzień konferencji rozpocznie prof. Konrad Małkiewicz. Opowie on o aparatach nakładkowych, w postaci szyn typu „aligner” oraz technikach druku 3D tychże aparatów. Lek. dent. Krzysztof Adamowicz podzieli się swoimi wiadomościami na temat artykulatorów i artykulacji. Dr n. med. Aldona Chloupek, kierownik oddziału kliniki Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej z Klinicznym Oddziałem Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej w warszawskim szpitalu na Szaserów przedstawi najnowsze doniesienia diagnostycznie na temat tzw. zespołu Egla, a lek. dent. Marcel Firlej opowie o osteodensyfikacji w zabiegach implantologicznych. Część naukową zakończy lek. dent. Mariusz Cięciara wykładem „Implantologia - postępowanie interdyscyplinarne”.

Szczegółowy program w Juracie

Szczegółowy program konferencji znajdą Państwo na stronie: https://16konferencjawil.pl.

Oczywiście ten bogaty program naukowy, to nie wszystko co przygotowali organizatorzy dla uczestników konferencji. Na zakończenie obu dni czeka uroczysta kolacja koleżeńska oraz zabawa przy grillu. Przewidziane są też wycieczki na wschód i zachód słońca. Patronat medialny nad konferencją objął Nowy Gabinet Stomatologiczny, a patronat merytoryczny Polski Stowarzyszenie Implantologiczne oraz Wojskowy Instytut Lotniczy.

Dowiedz się więcej - Stomatolodzy w maju spotkają się w Juracie - Nowy Gabinet Stomatologiczny.

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.