Sprzęt stomatologiczny
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

nowygabinet.pl - portal lekarzy dentystówFirma RAY, która do tej pory była firmą-córką koncernu Samsung Electronics, od miesiąca jest samodzielna. Założyciel firmy RAY, Dr Lee Sang Chul, odkupił większościowe udziały od Samsunga i stał się jej głównym udziałowcem oraz właścicielem wszystkich patentów związanych z obrazowaniem 3D. Pozwala to firmie Ray na podejmowanie szybkich decyzji reagujących na błyskawicznie rozwijający się rynek RTG.

 

W 2010 roku firma Samsung połączyła się z firmą RAY, aby rozbudować dział projektów prozdrowotnych. Dzięki temu w 2012 powstał zaawansowany tomograf CBCT, który w ciągu dwóch lat podwoił dochód obu partnerów. Strategiczna decyzja odłączenia się firmy RAY od firmy Samsung Electronics daje swobodę realizacji pasji jej założyciela Dr Lee Sang Chul wytwarzania innowacyjnych technik obrazowania stomatologicznego.

Na tegorocznym IDS Ray zaprezentowała już pod własną marką innowacyjny tomograf, który jeszcze niedawno produkowała wspólnie z Samsungiem. W modelu Rayscan Alpha Plus, dzięki takim rozwiązaniom, jak zmodyfikowany algorytm literacyjny, uzyskano bardzo dobrą jakość obrazu z wyraźnymi granicami struktur anatomicznych. Wykorzystanie płynnej regulacji napięcia i prądu w trakcie ekspozycji i algorytmu odszumiania (Denoising) oraz technologii AET spowodowało dużą redukcję pochłanianej dawki promieniowania.

Firma Dr Lee Sang Chul zaproponowała, jako jedna z pierwszych na świecie, możliwość wyboru w obrębie twarzoczaszki dowolnego obszaru, który zamierzamy naświetlić i diagnozować. Możemy zaznaczyć na twarzy pacjenta niebieskim światłem i wybrać optymalną wielkość pola obrazowania w zakresie: od 3cm x 3 cm do 10 cm x 16 cm. Mamy pewność, że bezbłędnie zobrazujemy wybrany obszar bez dodatkowego naświetlania pacjenta. Udogodnieniem jest wbudowana w głowicę kamera, kontrolująca ułożenie pacjenta w czasie ekspozycji. Endodonci, poszukujący mikro zmian w strukturze zęba, mogą wybrać bardzo czuły tryb obrazowania, w którym wielkość voxela wynosi mniej niż 70 mikrometrów. Nie bez znaczenia dla obniżenia dawki jest także skrócony czas ekspozycji dla zdjęcia 3D do niecałych 5 sekund. Polskim dystrybutorem urządzeń RAY jest firma ESDENT.