Koronawirus
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

skutki pandemiiSkutki pandemii wyraźnie widać w uzębieniu. Tak wynika z sondażu, przeprowadzonego w Stanach Zjednoczonych, dotyczącego wpływu pandemii na stan zdrowia. Jedna z dentystek, praktykujących w Chicago, powiedziała nawet, że w ciągu ostatnich dwóch lat widziała najwięcej pękniętych zębów w całej swojej 13-letniej praktyce zawodowej.

Z najnowszych statystyk wynika, że prawie 70% dentystów zauważyło wzrost liczby pacjentów z objawami wskazującymi na zgrzytanie zębów i zaciskanie ich, a 63% stomatologów potwierdziło, że widziało zdecydowanie więcej pacjentów z wyszczerbionymi zębami bądź pękniętym szkliwem, przy czym zmiany te spowodowane były często stresem.
Problemy z zębami to nie jedyny problem, który jest ostatnio często obserwowany. Pacjenci coraz częściej skarżą się również na bóle głowy i szyi. Jest to w wielu przypadkach związane z naprężeniami i napięciami powstającymi w układzie stomatognatycznym. Wyciągnięto ważne wnioski z tej obserwacji. Stwierdzono, że pacjenci oprócz regularnych wizyt w gabinecie, powinni nauczyć się także relaksować. Zalecane będą również konsultacje z fizjoterapeutami, mają oni wspomóc pacjentów w likwidacji bólu szyi, ramion i pleców.

Dowiedz się więcej.

Niezaszczepieni lekarze. Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA