Prawo w gabinecie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

przegląd stomatologicznyNiedługo wszyscy będą musieli regularnie pojawiać się u lekarza dentysty. Rządy niektórych krajów planują wprowadzenie prawa, które zmusi obywateli danego kraju do pojawienia się na przeglądzie stomatologicznym. Chodzi o ograniczenie wydatków państwa na leczenie zębów.

Dziś są kraje, w których prawnie nakazane są obowiązkowe kontrole stomatologiczne dla młodocianych pacjentów. Jednak, jak do tej pory takie prawo nie działa w stosunku do dorosłych. Wkrótce może się to jednak zmienić. Pierwszym krajem, który planuje to wprowadzić jest Japonia.
Tamtejsi rządzący rozważają dodanie wymogu corocznych kontroli stomatologicznych do podstawowego pakietu reform gospodarczych i fiskalnych. Ta ma być wprowadzona w tym roku.
Rządzący z Japonii zakładają, że dzięki obowiązkowym wizytom u dentysty uda się zmniejszyć wydatki państwa na leczenie zębów. Według nich będzie to możliwe dzięki wcześnie wykrytym problemom zdrowotnym.
Obowiązkowe wizyty u dentysty zalecane są w Kraju Kwitnącej Wiśni przez liczne grupy, w tym przez Japan Dental Federation. Rządzący z tego kraju są przekonani, że regularne kontrole stomatologiczne pomogą ludziom dłużej zachować zdrowie. Mają tu na uwadze szczególnie ludzi starszych, których w Japonii jest wiele.

_____________________________

Dowiedz się więcej

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.