Prawo w gabinecie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

nowygabinet.pl - portal dla lekarze dentystówLekarze dentyści lekceważąco pomijani są w sposobach zwolnienia z ZUS - uważa dentysta Marcin Krufczyk. Zapowiada dalszą walkę o dofinansowanie z Tarcz Antycovidowych dla dentystów.

Pierwsza petycja została wysłana na początku tego roku (Petycja nr 001/2021/LEKDENT; wysłana 02.01.2021 r. (273 podpisów). Odpowiedź z Ministerstwa Rozwoju Pracy i Technologii przyszła po kilku dniach (Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii; 14.01.2021), a wlutym na petycję odpowiedział Prezydent Andrzej Duda (Kancelaria Prezydenta Biuro Dialogu i Korespondencji; 9.02.2021).
- Otrzymaliśmy odpowiedzi z MRPiT oraz kancelarii prezydenta – podsumowuje Marcin Krufczyk. - Przykre że NIL nie zajęło stanowiska. Nie spodziewałem się, że coś tym jednym pismem osiągniemy, ale mimo wszystko dziękuję za niemal 300 złożonych podpisów.
Przygotowaliśmy drugi wzór petycji. Chodzi o to, aby nasz zawód nie został pominięty w tarczach. Chce zwrócić uwagę, naszego rządu, jak duże nowe koszty ponosimy w związku z przygotowaniem gabinetu do przyjmowania pacjentów. Samo porównanie przychodów firmy rok do roku nie jest miarodajne. Chodzi o przekaz, aby nasi rządzący i społeczeństwo nie mieli nas za milionerów i w tej ciężkiej sytuacji nie wprowadzili np. dodatkowych opłat, niczym patentu na wulkanit za dawnych czasów. Podpisy są nadal zbierane i zostaną uzupełnione w kolejnej wersji korespondencji. Chciałbym uzbierać 1000 podpisów – mówi Marcin Krufczyk.
Działając w naszym interesie proszę o ewentualne wnioski, zmiany, spostrzeżenia.
Link do wersji beta petycji: https://dentysta.eu/projekt_petycji_zniesienia_zus.pdf

Petycję można podpisać tutaj: https://dentysta.eu/petycja-zus

W przygotowaniu jest kolejne pismo - odpowiedź na pismo MRPiT. Wzór zostanie przygotowywany przez adwokata do wglądu po 15.02.2021r. Wersja aktualna tutaj.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA