Prawo w gabinecie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Gdy pacjent dochodzi swoich roszczeń w sytuacji, kiedy lekarz popełni błąd, potrzebuje paragonu z kasy fiskalnej jako dowodu wykonanej usługi. Dlatego lekarz ma obowiązek taki paragon wydać, zaraz po wizycie. Tak orzekło ministerstwo finansów w odpowiedzi na interpelację poselską.

 

Tymczasem szacuje się, że tylko 10-20 proc. lekarzy, którzy powinny zarejestrować kasy, posiada je (18 tys. lekarzy na 171 tys.!).

Oszacowano, że w Warszawie lekarz stomatolog, który przyjmuje trzech pacjentów dziennie zarabia minimum 75 tysięcy rocznie. Lekarze, którzy rozliczają się w formie karty podatkowej powinni posiadać kasę fiskalną i wydawać pacjentom paragony. Pomimo, że dochody wbijane na kasy nie mają wpływu na wysokość podatku zryczałtowanego, lekarze dentyści mają obowiązek posiadania kas fiskalnych.

Powszechność obowiązku została wprowadzona od 1 maja 2011 r. dla podatników i dotyczy wszystkich osób prowadzących sprzedaż usług osobom indywidualnym nieprowadzącym działalności gospodarczej, których dochód przekracza określoną kwotę.

 

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA