Materiały stomatologiczne
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

image4143Core FLo  to podwójnie utwardzalny materiał amerykańskiej firmy Bisco. Głowne zastosowanie Core Flo to odbudowa zrębu zęba. Dzięki niskiej kurczliwości  polecany jest także do cementowania wkładów, może zastępować zębinę. Zawiera fluor.

 

Materiał pakowany jest w poręcznych auto-mieszających 8 g strzykawkach. Charakteryzuje się dużą odpornością na odgięcie i kompresję, co daje lekarzowi niezawodność i gwarancję trwałości wykonanych napraw bezpośrednich. W uproszczonej technice, lekarz może zacementować wkład i odbudować zrąb jedną tylko aplikacją. Materiał dostępny jest w dwóch wersjach. Pierwsza to Core-FLO DC. To materiał o większej gęstości, nie rozpływa się, pozostaje w miejscu nałożenia. Druga wersja o oznaczeniu DC LITE, to materiał bardziej płynny, samopoziomujący, zapływający w trudno dostępne miejsca.

Firma Bisco wprowadziła na rynek również super twardy kompozyt utwardzany światłem o nazwie LIGHT-Core. Wszystkie te materiały po utwardzeniu są bardzo twarde, a wiertło tnie je jak zębinę. Zalecamy zastosowanie systemów łączących np. All Bond Universal (Bisco), lub podwójnie utwardzalnego - Uniwersal Primer (Bisco). W Polsce dostępne są w firmie Equadent. (PR)