Materiały stomatologiczne
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówPrzełom w zabiegach odbudowy zębów dzięki innowacyjnemu wskaźnikowi chromatycznemu
W poszukiwaniu idealnego rozwiązania do zabiegów dentystycznych polegających na osadzaniu uzupełnień protetycznych firma Kerr Resoratives stworzyła przełomowy produkt – samotrawiący cement kompozytowy Maxcem Elite™ Chroma. Gwarantuje on całkowitą polimeryzację przy braku światła lub przy krótkim naświetleniu, a dodatkowo jest zgodny ze wszystkimi typami substratów protetycznych – ma zastosowanie przy ceramice do odcinka przedniego i bocznego, przy materiałach CAD/CAM oraz przy uzupełnieniach na bazie stopów metali.

Dzięki innowacyjnemu wskaźnikowi chromatycznemu Maxcem Elite™ Chroma wskazywany jest optymalny moment na usunięcie nadmiaru cementu, co powoduje znaczne ułatwienie wykonywania zabiegu. Nowy cement posiada również znakomite właściwości adhezyjne, a ponadto dzięki technologii One-Peel™ możliwe jest oczyszczenie zębów z resztek preparatu jednym ruchem.
Najnowszy produkt firmy Kerr Restoratives cechuje się wyjątkowymi parametrami technicznymi:
· Najlepsza adhezja w swojej klasie
· Podwójne wiązanie, co znacząco wpływa na jakość i trwałość odbudowy zębów
· Cement ten posiada również zgodność ze wszystkimi substratami protetycznymi
· 280% kontrast RTG
· Jest łatwy w przechowywaniu, ponieważ tolerancja temperatur produktu wynosi od 4°C do 25°C – w związku z tym nie
ma potrzeby trzymania cementu w lodówce
„Jakość procesów osadzania uzupełnień protetycznych z wykorzystaniem rewolucyjnej technologii Maxcem Elite™ Chroma ulegnie poprawie w znaczącym stopniu. Nowy cement od Kerr Restoratives nie tylko gwarantuje wzmocnione łączenie z zębiną, ale także jako pierwszy na rynku sam wskazuje najbardziej odpowiedni moment do usuwania nadmiaru preparatu podczas rekonstrukcji zębów. Jest to zasługa wskaźnika chromatycznego, który zmienia barwę zarówno w przypadku wiązania chemicznego, jak i wstępnego utwardzenia światłem lampy. Maxcem Elite™ Chroma posiada również innowacyjną formułę One-Peel™, dzięki której uproszczone jest usuwanie nadmiaru cementu. Kerr Restoratives pracując nad kolejnymi technologiami dąży do ułatwienia dentystom ich pracy, jak również ma na celu dostarczenie produktów, które posiadają najwyższe parametry techniczne. W wyniku tego rezultat odbudowy zębów przy użyciu cementów Kerr Restoratives jest trwały i estetyczny, natomiast sam proces aplikacji środka przebiega szybko i bezproblemowo” – powiedział dr Louis Mackenzie, stomatolog ogólny, wykładowca kliniczny na Wydziale Stomatologii Uniwersytetu w Birmingham. Wyjątkowym atutem cementu kompozytowego Maxcem Elite™ Chroma jest wygoda stosowania. Mieszanka znajdująca się w strzykawce – z końcówkami wewnątrzustnymi i endodontycznymi – jest samomieszająca oraz samotrawiąca, co znacznie niweluje problemy związane z aplikacją preparatu. Podczas tego procesu cement ma kolor różowy, który zanika ustępując właściwemu kolorowi –
w ten sposób określany jest najbardziej odpowiedni moment na usunięcie nadmiaru środka. Łatwość oczyszczania jednym ruchem gwarantuje technologia One-Peel™, natomiast podwójne utwardzanie osiągnięte jest dzięki skutecznemu mechanizmowi wiązania chemicznego.

 

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA