Materiały stomatologiczne
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

nowygabinet.pl - portal lekarzy dentystówBioaktywne materiały wypełnieniowe Activa Bioactive (Pulpdent-USA) uzyskały od Dental Advisor ocenę na poziomie aż 98 proc. Do coraz bardziej popularnych materiałów bioaktywnych Activa Restorative oraz Activa Base/Liner, nagrodzonych na targach Krakdent medalem Najwyższej Jakości, od tej jesieni dołączył materiał ACTIVA KID's przeznaczony dla najmłodszych pacjentów.

 

Activa Kid's to hydrofilny materiał w kolorze, zębów mlecznych, który aktywnie stymuluje remineralizację zębów. Jest jak witamina dla zębów. Materiały Activa to podwójnie utwardzane, hydrofilne  kompozyty żywiczne uwalniające więcej fluoru niż glasjonomery, tworzące hydroksyapatyt. Activa nie zawiera Bisphenolu A, Bis-GMA, ani pochodnych BPA. Dzięki zawartości bioaktywnej żywicznej matrycy, składników absorbujących nacisk i bioaktywnym wypełniaczom naśladują one w naturalny sposób fizyczne i chemiczne właściwości zębów. Są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych glasjonomerów modyfikowanych żywicą. W obecności śliny aktywnie uczestniczą w dynamicznej wymianie jonów wapnia, fosforu i fluoru. Jest to jedyny materiał, który reaguje na zmiany pH w jamie ustnej. Ponadto zabezpieczają przed mikroprzeciekami i eliminują problemy z nadwrażliwością.

Materiały te tolerują wilgoć, są wysoce estetyczne, nie wymagają systemów wiążących, są łatwe w użyciu, kompatybilne ze wszystkimi materiałami do odbudowy zębów.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA