Dzieci w gabinecie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Centrum Stomatologii Powiatu Pilskiego dla dzieci i młodzieży, w którym leczenie i profilaktyka będą odbywały się bezpłatnie, powstanie w budynku Zespołu Szkół przy ulicy Teatralnej w Pile. Na ten cel powiat pilski przeznaczył milion złotych.

Inwestycja w zdrowie dzieci

- Będą to kolejne środki, które zainwestujemy w opiekę dentystyczną młodego pokolenia. Pierwszy gabinet, który urządziliśmy w lipcu 2021 r. zainwestowaliśmy już ponad 500 tys. zł. Ale zdrowie nie ma ceny. A potrzeby w zakresie opieki dentystycznej są ogromne. Jeśli dzisiaj w nią zainwestujemy, przyniesie to ogromne korzyści dzieciom i młodzieży w dorosłym życiu - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Gabinet, który w tym miejscu powstał w lipcu cieszy się dobrą opinią, ze statystyk wynika, że do tej pory przyjęto 1100 pacjentów na leczenie oraz 13 200 na profilaktykę. W ramach kolejnej inwestycji w tym miejscu powstanie gabinet rentgenowski z tomografem komputerowym i możliwością wykonywania zdjęć cefalometrycznych na potrzeby ortodonty.

Nowa inwestycja zostanie zlokalizowana na 100 metrach kwadratowych, będzie miała osobne wejście, dzięki czemu pacjenci nie będą musieli przechodzić przez szkolny korytarz. Powstanie także wyodrębniona osobna rejestracja.

W Pile dzieci mają dostęp do stomatologa

- Od początku przyświecała mi misja, aby młodym osobom zapewnić jak najlepszą opiekę stomatologiczną, aby dzieci i młodzież miała zapewnione bezpłatne leczenie i profilaktykę. W Pile trafiłem na osoby, które zdecydowały się utworzyć i sfinansować powstanie takiego miejsca, w którym mogę realizować swoją misję. Kolejne gabinety dają jeszcze większe możliwość. Dzięki nowym urządzeniom będziemy mogli lepiej diagnozować pacjentów, co przełoży się na jeszcze lepsze wyniki leczenia – mówi Simon Nowak, stomatolog i koordynator budowy centrum stomatologii.

W lutym ma być ogłoszony przetarg na prace budowlane, gabinet ma być otwarty już w maju. Władze powiatu pilskiego planują również złożenie oferty na zabiegi profilaktyczne dla dzieci szkół podstawowych w Pile. Planuje się również zatrudnienie kolejnego lekarza dentysty, dzięki czemu znaczenie mają skrócić się kolejki.

Dowiedz się więcej - Centrum Stomatologii Powiatu Pilskiego - Nowy Gabinet Stomatologiczny.

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA