Dokumentacja medyczna
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

MedinciNa stronie www.medinci.pl dostępny jest program do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej. Program jest przeznaczony dla stomatologów, i co chyba najważniejsze, jest darmowy.

– Lekarze pytają, gdzie jest haczyk – mówi Marcin Gdula, twórca programu. – Odpowiadam, że nie ma. Po prostu jest on darmowy i tyle. Tak jak wiele programów komputerowych, które są dostępne za darmo w Internecie. Przecież cały system Mozilla (przeglądarka internetowa, program do obsługi poczty) czy systemy: joomla, wordpress - do budowania stron internetowych są dostępne zupełnie za darmo.

Marcin Gdula to lekarz dentysta z Wrocławia. Program stworzył kilka lat temu na swoje potrzeby. Od trzech lat udostępnia możliwość założenia kont w tym programie innym lekarzom.

Program Medinci jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze. Nie ma skomplikowanych aplikacji, ale w związku z tym, że jest programem chmurowym dostęp do danych w nim zapisanych jest w każdym miejscu. Lekarz w domu może sprawdzić swój grafik wizyt na następny dzień. Jeśli pacjent zmienia godzinę wizyty, asystentka nie musi dzwonić do niego i go informować. Lekarz wszystko na bieżąco widzi w swoim komputerze. Medinci ma moduł wysyłania automatycznych SMS-ów do pacjenta przypominających o wizycie. Spełnia wszystkie wymogi GIODO.

Marcin Gdula jest społecznikiem. Prowadzi kursy dla lekarzy dentystów, udostępnia darmowy program. Wszystko po to, aby zebrać pieniądze na zakup aparatury umożliwiającej korzystanie z komputera tylko za pomocą oczu dla ojca swojego kolegi, który jest chory na stwardnienie zanikowe boczne (SLA / ALS). W zamian za udostępnienie programu oczekuje jedynie przekazania 1 proc. podatku na rzecz fundacji Digitas Dolentium. Takim osobom jest w stanie zainstalować program na komputerze: osobiście lub przez zdalnie za pomocą programu TeamViewer. (PR)

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA