fot. www.umb.edu.pl

Uczelnie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Na rektora Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku został wybrany prof. dr hab. Marcin Moniuszko. Jest on specjalistą chorób wewnętrznych, kieruje Kliniką Alergologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Prof. dr hab. Marcin Moniuszko

Prof. dr hab. Marcin Moniuszko jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Uczelnie ukończył z wyróżnieniem. Po studiach odbył kilka zagranicznych staży naukowych – pracował m.in. w Stanach Zjednoczonych w prestiżowym Narodowym Instytucie Raka (National Cancer Institute), uczestnicząc w finansowanych przez amerykański rząd badaniach nad szczepionką przeciwko wirusowi HIV.

W 2004 r. został laureatem Stypendium Tygodnika Polityka. Z kolei w 2005 r. uzyskał stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. W 2005 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych, w 2010 r. – doktora habilitowanego nauk medycznych, a w 2016 r. – na podstawie całości dorobku naukowego – otrzymał tytuł profesora.

Wizja strategicznego rozwoju uczelni

– W swojej wizji strategicznego rozwoju uczelni prof. Moniuszko na pierwszym miejscu postawił konieczność utrzymania wysokiej jakości kształcenia studentów wszystkich kierunków. Dla rektora-elekta istotne jest też, by UMB nie zeszło z obranych torów: pozostawania w awangardzie innowacyjnych obszarów badawczych obejmujących między innymi wykorzystanie technologii wielkoskalowych, takich jak genomika oraz rozwój metod sztucznej inteligencji w medycynie, dalsze wspieranie medycyny prewencyjne i badań populacyjnych. Do najważniejszych zadań Uniwersytetu rektor-elekt zalicza rozbudowę bazy dydaktycznej uczelni oraz bazy klinicznej przeciążonych szpitali uniwersyteckich, które pełnią szereg kluczowych ról w regionalnym systemie ochrony zdrowia – czytamy w komunikacie na stronie UMB.

– Jesteśmy dumni z miejsca, w którym jesteśmy, a UMB jest wyśmienitym ambasadorem miasta oraz regionu w Polsce i za granicą. UMB ma naprawdę wiele do zaoferowania naszym studentom, naszym pacjentom, naszej społeczności – powiedział prof. Moniuszko, dziękując za poparcie. Prof. dr hab. Marcin Moniuszko podczas głosowania uzyskał jednomyślne poparcie elektorów. Stanowisko obejmie 1 września 2024 r.


Nowy Gabinet Stomatologiczny: Rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA