Uczelnie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się kierunki lekarskie w tym roku. Jest to również widoczne, na uczelniach, które otworzą je pierwszy raz. Na Politechnice Wrocławskiej o jedno miejsce na medycynie ubiegało się w pierwszym etapie rekrutacji 27 osób.

Uczelnie niemedyczne otwierają kierunki medyczne

Uczelnia przygotowała dla kandydatów 60 miejsc na kierunku lekarskim, a zgłosiło się 1 596 osób. Z kolei na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim zamiar studiowania medycyny zgłosiło prawie 1,5 tys. osób. O jeden indeks na kierunku lekarskim ubiegało się niemal 25 osób. Tutaj również medycyna cieszyła się największym wzięciem. 25 kandydatów starało się o jedno miejsce także na uruchamianych od tego roku studiach lekarskich w Akademii Kaliskiej, która od października będzie Uniwersytetem Kaliskim. Z kolei 16 osób rywalizowało o indeks kierunku lekarskiego na Akademii Mazowieckiej w Płocku (72 miejsca), a 15 kandydatów (zarejestrowało się 1 021 kandydatów, ale dokumentację złożyło 956) o miejsce na medycynie, którą otwiera Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach. Wyników rekrutacji nie ujawniła jeszcze tylko Akademia Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu.

Studiowanie medycyny oferują aż 32 uczelnie

Prof. dr hab. n. med. Witold Szyfter, dziekan Wydziału Lekarskiego w ANS, potwierdził kilka dni temu w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" jedynie, że "zainteresowanie studiami jest rzeczywiście duże." Studiowanie medycyny po raz pierwszy oferują aż 32 uczelnie. Na brak zainteresowania nie narzekają również publiczne uczelnie. Kierunek lekarski był najchętniej wybieranym także m.in. na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytecie Opolskim. W pierwszym o indeks rywalizowało ponad 12 osób (zgłosiło się aż 4 148 kandydatów), w drugim – ponad 20, a w trzecim – 18 kandydatów. Ostateczne wyniki rekrutacji powinny być znane pod koniec lipca, kandydaci mogli bowiem aplikować na kilka uczelni jednocześnie. Kandydat, który dostanie się na przykład na trzy, będzie musiał ostatecznie wybrać jedną.


Nowy Gabinet Stomatologiczny: Studia medyczne

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA