Uczelnie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Największym zainteresowaniem podczas tegorocznej rekrutacji na Uniwersytet Medyczny w Łodzi cieszył się kierunek lekarsko-dentystyczny. Uczelnia, podsumowując pierwszy etap rekrutacji, poinformowała, że o jedno miejsce starało się 17 kandydatów.

Młodzi chcą być dentystami

– W statystykach przoduje kierunek lekarsko-dentystyczny. W tym roku o przyjęcie na studia kształcące stomatologów ubiegało się prawie 2,1 tys. osób. Niezmienną popularnością cieszą się kierunki lekarskie, w tym unikatowe w skali kraju studia prowadzone w ramach umowy z Ministerstwem Obrony Narodowej – przekazała rzeczniczka Uniwersytetu Medycznego Joanna Orłowska.

Na łódzkiej uczelni, na kandydatów czeka w sumie 2888 miejsc na 15 kierunkach studiów. Jeśli chodzi o studia stacjonarne, to na najpopularniejszym kierunku lekarsko-dentystycznym przygotowano 120 miejsc. Nie mniej oblegany kierunek lekarski oferuje 520 miejsc, z czego 200 dotyczy edukacji lekarzy wojskowych.

– Rekrutacja trwa. Wciąż można rejestrować się na studia niestacjonarne jednolite magisterskie, na kierunki: lekarski, lekarsko-dentystyczny oraz studia I stopnia na kierunki: biotechnologia, elektroradiologia, dietetyka, kosmetologia, pielęgniarstwo, położnictwo, zdrowie publiczne, ratownictwo medyczne. Szczegółowy harmonogram rekrutacji i dodatkowe informacje są w naszym serwisie rekrutacyjnym – dodała Orłowska.

Również na Jagiellońskim duże zainteresowanie „stomatologią”

Również na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie wśród najpopularniejszych kierunków studiów jak co roku znajduje się stomatologia. Najwięcej osób na jedno miejsce zanotowano na psychologię (Wydział Filozoficzny) – 18,37 osób na miejsce, filologię orientalną japonistykę – 15,93 osób na miejsce, kierunek lekarsko-dentystyczny – 14,18 osób na miejsce, ekonomię – 13,83 osób na miejsce oraz finanse, bankowość, ubezpieczenia – 11,40 osób na miejsce.

17 lipca zostaną uruchomione dodatkowe nabory. Możemy się tylko cieszyć, że mamy więcej kandydatów. To na pewno zasługa ciekawej oferty naszej uczelni i atrakcyjnych kierunków. Ta większa liczba kandydatów nie jest efektem warunków zewnętrznych, np. podwójnego rocznika – powiedział PAP kierownik Działu Rekrutacji na Studia UJ Kamil Gajęcki. Dodał, że tendencja wzrostowa obserwowana jest od kilku lat.


Nowy Gabinet Stomatologiczny: Zainteresowanie kierunkiem lekarsko-dentystycznym

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.

Spis treści - subskrypcja

loading...
2023
2022
2021
2020
2019
2018

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA