Uczelnie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Studenci z Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego zapraszają mieszkańców Szczecina do leczenia zębów. Będą to robić w większości przypadków bezpłatnie albo pacjenci będą musieli zapłacić tylko za materiały dentystyczne.

W ramach leczenia można liczyć na zakładanie wypełnień, wykonywanie koron i mostów porcelanowych, protez dentystycznych, usuwanie zębów, leczenie dzieci, także zabiegi ortodontyczne. Świadczenia wykonywane są pod nadzorem dyplomowanych lekarzy-dentystów. Pacjentów leczą studenci 3, 4 i 5 roku Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Pacjenci wymagający zaawansowanego leczenia kierowani są do lekarzy specjalistów pracujących w UKS PUM lub lekarzy specjalizujących się w ramach kształcenia podyplomowego. W Uniwersyteckiej Klinice Stomatologicznej funkcjonuje wiele poradni - Stomatologii Dziecięcej, Chirurgii Stomatologicznej, Stomatologii Zachowawczej, Periodontologii, Stomatologii Ogólnej, Ortodoncji, Protetyki Stomatologicznej.

Jak się zapisać?

Osoby chętne do leczenia zębów przez studentów uczelni, proszone są o kontak telefoniczny tel. 914 661 737. Mogą się też osobiście kontaktować z uczelnią. Uniwersytecka Klinika Stomatologiczna Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, al. Powstańców Wielkopolskich 72 (teren szpitala klinicznego na Pomorzanach /SPSK-2 PUM, bud. 18).

Wiele wskazuje, że coraz więcej Polaków będzie decydować się na taką formę leczenia. Wynika to rosnących kosztów podstawowych środków niezbędnych do życia, ale także wzrostu kosztów usług dentystycznych. Jak wynika z najnowszych danych GUS, usługi podrożały w ciągu miesiąca o 1,3 proc. To najwyższy wzrost cen wśród całego sektoru zdrowia.

- 93 proc. lekarzy stomatologów w Polsce to są przedsiębiorcy. Żeby pacjent tylko mógł usiąść na fotelu stomatologicznym trzeba ponieść ogromne koszty"

- mówi wicepezes Naczelnej Izby Lekarskiej, Paweł Borucha.

- Na cenę wizyty w gabinecie dentystycznym składa się nie tylko sama usługa, lecz przede wszystkim wykształcenie, wiedza i szkolenia. Ponadto koszty stale rosną, m. in. wywóz materiałów skażonych, materiały oraz usługi laboratoriów

– dodaje Paweł Borucha.

Dowiedz się więcej - Bezpłatne leczenie stomatologiczne - Nowy Gabinet Stomatologiczny.

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" -zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA