Szkolenia
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Kolejna edycja Kongresu Stomatologicznego Światowej Federacji Dentystycznej FDI (FDIWDC24) odbędzie się za niespełna osiem miesięcy. Tym razem to najważniejsze w roku wydarzenie w branży gościć będzie w największym mieście Turcji, Stambule. Kongres rozpocznie się w czwartek 12 września, a zakończy w niedzielę 15 września.

Światowy Kongres Stomatologiczny

– Światowy Kongres Stomatologiczny (WDC) to sztandarowe wydarzenie FDI, wzmacniające więzi i wspierające współpracę w ramach globalnej społeczności stomatologicznej. Aby rozwijać naukę i praktykę stomatologiczną, WDC zapewnia: nowatorski program naukowy, interaktywne fora poświęcone najważniejszym tematom z zakresu stomatologii oraz wystawę stomatologiczną z udziałem najwybitniejszych osobistości branży dentystycznej – napisano na stronie internetowej wydarzenia.

– Kongres, przygotowywany wspólnie przez organizacje członkowskie FDI oraz Tureckie Towarzystwo Stomatologiczne (TDA), to niezwykła okazja, aby w jednym miejscu mogli się spotkać czołowi lekarze praktycy, badacze, przedstawiciele środowisk akademickich oraz firm medycznych.

Jak deklarują organizatorzy, World Dental Congress to sztandarowe wydarzenie w zakresie kształcenia ustawicznego oraz wyjątkowa okazja dla całej branży do wzmocnienia więzi i wspierania współpracy w ramach globalnej społeczności stomatologicznej - czytamy z kolei na stronie Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Sesje tematyczne FDI 2024

Wśród sesji tematycznych znajdą się m.in.: „Ostatnie odkrycia w każdej z dziedzin stomatologii”, „Leczenie multidyscyplinarne”, „Stomatologia cyfrowa i wspierana przez sztuczną inteligencję”, „Zarządzanie praktyką”, „Wiedza oparta na dowodach naukowych” oraz „Rozwiązywanie problemów i zarządzanie powikłaniami”. Sesje wykładowe prowadzone przez ponad 200 uznanych ekspertów odbywać się będą w ośmiu salach konferencyjnych. Przez cztery dni kongresowe dostępna będzie także wystawa, podczas której na uczestników czekać będą stoiska ponad 250 wiodących firm medycznych, a na nich wiele światowych premier, nowości i atrakcji. Organizatorzy kongresu FDI spodziewają się co najmniej 20 000 gości z ponad 130 państw. Dostępna jest już rejestracja uczestników kongresu. Cena udziału lekarzy stomatologów spoza Turcji to obecnie 400 €, po 27 maja – 500 €, a bilet zakupiony na miejscu wiąże się z wydatkiem 550 €. Młodzi dentyści (absolwenci z 2020 roku i kolejnych lat) zapłacą odpowiednio: 200, 250 lub 280 €, a studenci stomatologii: 100, 150 lub 180 €.


Nowy Gabinet Stomatologiczny: Kongres FDI w Stambule

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.