Szkolenia
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

W Białymstoku w dniach 19–21 września 2024 r. odbędzie się 47. doroczny Kongres Europejskiego Towarzystwa Protetycznego. Polskie Towarzystwo Stomatologiczne informuje, że już można rejestrować się na to wydarzenie.

Białystok wybrano nieprzypadkowo na miejsce organizacji tego wydarzenia. Jest to związane z osobą prof. dr hab. n. med. Teresy Sierpińskiej, która we wrześniu ubiegłego roku objęła funkcję prezydenta European Prosthodontic Association.

Profesor Sierpińska zaprasza na Kongres

Od 2018 roku Pani Profesor stoi na czele Katedry Protetyki Stomatologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, jest także konsultantem krajowym w dziedzinie protetyki stomatologicznej.

– Do przeprowadzenia wykładów zaprosiliśmy wybitnych specjalistów z całego świata, oczywiście nie zabraknie też uznanych polskich nazwisk. Z pewnością liczne wykłady, ale też warsztaty praktyczne pozwolą lekarzom dentystom przedyskutować nurtujące ich problemy. Jestem przekonana, że pobyt na Kongresie będzie wyśmienitą okazją do nawiązania nowych znajomości, a może też zrodzą się nowe pomysły na przeprowadzenie badań naukowych w obszarze funkcji narządu żucia – napisała prof. dr hab. n. med. Teresa Sierpińska.

Liczne grono wykładowców polskiej edycji Kongresu Europejskiego Towarzystwa Protetycznego

W gronie wykładowców znaleźli się m.in. prof. Hana Hubálková (Czechy), prof. Phophi Kamposiora (Grecja), prof. Argirios Pissiotis (Grecja), prof. Takumi Ogawa (Japonia), prof. Albert Mehl (Szwajcaria), prof. Norbert Enkling (Szwajcaria), prof. Frank Lobbezoo (Niderlandy), prof. Marc Schmitter (Niemcy), prof. Guillermo Pradies (Hiszpania), prof. Daniele Rondoni (Włochy), prof. Daniele Manfredini (Włochy). Wszystkie wykłady będą tłumaczone na język polski. Ponadto swoją wiedzą podzielą się polscy eksperci: prof. Ingrid Różyło-Kalinowska, dr hab. Aleksandra Nitecka-Buchta, prof. Jan Pietruski oraz dr n. med. Maciej Żarow.

Poza częścią naukową uczestnicy kongresu będą mieli okazję wziąć udział m.in. w kolacji powitalnej (czwartek 19 września) oraz wieczorze polskim (piątek 20 września). Trzydniowy kongres EPA, który należy uznać za jedno z najbardziej doniosłych wydarzeń środowiska w 2024 roku, odbędzie się w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku (ul. Odeska 1), największej instytucji artystycznej w północno-wschodniej Polsce, a zarazem najnowocześniejszym centrum życia kulturalnego w tej części Europy. Współgospodarzem 47. Kongresu Europejskiego Towarzystwa Protetycznego jest Sekcja Protetyki Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Więcej informacji na temat planowanego wydarzenia dostępnych jest na stronie internetowej: www.epa2024.pl. Tam także można zarejestrować swój udział w Kongresie.


Nowy Gabinet Stomatologiczny: 47. Kongres Europejskiego Towarzystwa Protetycznego

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.