Szkolenia
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Naczelna Izba Lekarska poinformowała, że w jesiennej rekrutacji, do komisji stażu podyplomowego wpłynęło 947 wniosków, z czego 774 złożyli lekarze, a 173 lekarze dentyści. To wraz z marcowymi rekrutacjami zamyka bieżący rok wynikiem 1010 aplikacji i świadczy o dodatnim bilansie.

Coraz więcej chętnych do stażu podyplomowego

– Z każdym rokiem przyjmujemy coraz większą liczbę wniosków od osób chętnych do odbywania stażu podyplomowego na terenie działania OIL w Warszawie, głównie w placówkach w samej stolicy. W tym roku dołączyli do nas absolwenci z nowych kierunków lekarskich np. z Uczelni Łazarskiego oraz z Radomia. Myślę, że ten trend się utrzyma w związku z otwieraniem coraz większej ilości nowych kierunków lekarskich – mówił Maciej Nowak, przewodniczący Komisji ds. Stażu Podyplomowego, cytowany w komunikacie Naczelnej Izby Lekarskiej.

– Poza doskonaleniem lekarzy i lekarzy dentystów w wielu dziedzinach, przewidziane są również szkolenia z zakresu profilaktyki onkologicznej oraz dotyczącej szczepień ochronnych, leczenia bólu, orzecznictwa lekarskiego, a także prawa medycznego i bioetyki – pisze NIL.

Zaznacza, że program stażu zawiera ponadto szkolenie w zakresie komunikacji z pacjentem i zespołem terapeutycznym oraz przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu.

Staż personalizowany

–Nowością jest część personalizowana stażu przyznana wyłącznie lekarzom, która obejmuje m.in. niezabiegowe i zabiegowe dziedziny medycyny do wyboru przez lekarza zależnie od jego zainteresowań. Zdaniem przewodniczącego Komisji ds. Stażu Podyplomowego, utworzenie stażu personalizowanego było postulowane przez środowisko lekarskie, także przez OIL w Warszawie – czytamy w komunikacie Izby. NIL przypomina, że „obowiązujący program stażu lekarskiego regulują nowe zasady, które weszły w życie 1 marca 2023 r.".

– W naszej opinii, również jako lekarzy praktyków, pozwoli to na lepsze poznanie innych dziedzin medycyny niż tylko podstawowe i ułatwi wybór miejsca szkoleniowego oraz samej specjalizacji – podsumowuje przewodniczący Nowak. Karta stażu podyplomowego lekarza, skierowanie na staż podyplomowy oraz Kodeks Etyki Lekarskiej będą wydawane 12 września 2023 r. w godzinach 8-16 w siedzibie OIL w Warszawie przy ul. Puławskiej 18.


Nowy Gabinet Stomatologiczny: Staże podyplomowe

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA