Szkolenia
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Educating for Dental Excellence, czyli „Edukacja dla doskonałości w stomatologii” – to hasło tegorocznego Kongresu Światowej Federacji Dentystycznej (FDI). Odbędzie się ona za 200 dni, ponownie w Australii. Przypominamy, że w 2016 roku FDI gościliśmy w Polsce, podczas targów CEDE.

 – Dołącz do lekarzy dentystów z całego świata, ponieważ Światowy Kongres Stomatologiczny FDI, którego gospodarzem jest Australijskie Towarzystwo Stomatologiczne, triumfalnie powraca jako spotkanie twarzą w twarz, odbywające się od niedzieli 24 do środy 27 września 2023 roku – czytamy na stronie internetowej world-dental-congress.org.

200 godzin wykładów

 – Niezwykle bogaty, zróżnicowany tematycznie program naukowy tegorocznej edycji kongresu będzie obejmował ponad 200 godzin wykładów i prezentacji prowadzonych przez czołowych przedstawicieli branży stomatologicznej z Australii i całego świata.

Warto odnotować, że w gronie wykładowców znalazło się dwoje uznanych praktyków z naszego kraju. Dr hab. n. med., prof. nadzw. Kinga Grzech-Leśniak wygłosi wykłady pt.: „A non-invasive laser application for decementation of prosthetic restorations” oraz „Role of the laser in periodontal treatment: exploring the controversy”. Dwa wykłady przedstawi również dr n. med. Maciej Żarow: „Aesthetic problems connected to root canal treated anterior teeth” oraz „Tooth wear and full mouth rehabilitation with direct composites” – czytamy na stronie internetowej Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Wystawa FDI

Na powierzchni wystawowej obejmującej 25 000 m2 prezentowane będą najnowsze osiągnięcia technologiczne i wiodące usługi z zakresu stomatologii. Równolegle z kongresem obradować będzie Parlament FDI 2023. Jest to organ ustawodawczy, w którym wszystkie stowarzyszenia członkowskie Światowej Federacji Dentystycznej spotykają się, aby dyskutować, zgłaszać wnioski i podejmować decyzje w takich kwestiach jak promocja zdrowia jamy ustnej i polityka stomatologiczna w skali całego globu. Opłata za uczestnictwo w kongresie wynosi 1100 AUD dla lekarzy, asysty i higienistki oraz 550 AUD dla studentów. Tegoroczne wydarzenie, realizowane ponownie w tradycyjnej formule, odbędzie się w International Convention Centre Sydney (ICC Sydney), położonym w odległości krótkiego spaceru od ścisłego centrum miasta z licznymi restauracjami, galeriami handlowymi, teatrami i największymi atrakcjami (np. słynny gmach Opery w Sydney). Więcej szczegółów na temat Kongresu FDI 2023 znaleźć można na stronie internetowej: World Dental Congress. '

 

Dowiedz się więcej - FDI 2023 - Nowy Gabinet Stomatologiczny.

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.