Sprzęt stomatologiczny
Typografia
 • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
 • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Vatech na targach IDS w Kolonii zapowiedział kilka nowych projektów, które mają zrewolucjonizować obrazowanie RTG. Oprócz doskonałej jakości obrazu, inżynierowie pracują na maksymalnym zmniejszeniem promieniowania. Posłuży do tego m.in. nowoczesna technologia perowskitów (ta od bardzo wydajnej fotowoltaiki), pierwszy raz zastosowana w obrazowaniu RTG. Niektóre nowe modele urządzeń zostały pokazane już na Krakdencie 2023, na część trzeba będzie jeszcze poczekać rok lub dwa.

 • 200 inżynierów działu badań i rozwoju firmy Vatech w konsekwentny sposób tworzy pionierską technologię przyszłości.

Vatech należy do ścisłej czołówki światowych producentów rozwiązań w zakresie obrazowania radiologicznego dostarczanych branży medycznej, stomatologicznej i weterynaryjnej.

Czy wiesz, że ……

 • Obecnie Vatech w swojej ofercie posiada np: najszybszy tomograf na rynku, o zredukowanej dawce promieniowania, jedyny z rozdzielczością endo 50 um. Dzięki ultra niskiej dawce, urządzenie to jest dopuszczone przez FDA do użytku pediatrycznego. Dawka Vatech PaX-i3D Green jest o 50-70% mniejsza niż w przypadku każdej innej technologii dostępnej obecnie na rynku.


VATECH GREEN X – aparat rtg do zdjęć pantomograficznych, cefalometrycznych i tomograficznych.

 • Najszybszy tomograf CBCT na rynku z czasem skanu 4,9 sek
 • System PAN/CBCT rekonstrukcją obrazu 3D wspomaganą sztuczną inteligencją.
 • Tryb endo z rozdzielczością 50um.
 • Skan 3D 8x8cm (wszystkie zęby) w rozdzielczości 0,12 mm w czasie 2,9 sek. Poziom dawki niższy od jednego badania pantomograficznego na kliszy.
 • Zakres pól widzenia: 4x4 cm, 5x5 cm, 8x5 cm, 8x8 cm, 12x9 cm, 16x9 cm (16x15 cm stitching).
  Wszystkie skany są realizowane jednym przebiegiem głowicy.
 • Najszybszy cefalostat skanujący na rynku z czasem skanu 1,9 sek
 • Pantomografia 4. generacji Insight – pozwala płynnie przeglądać warstwy o grubości ok. 0,5mm w płaszczyźnie badania policzkowo-językowej.

Czy wiesz, że ……

 • Urządzenie objęte jest 5. letnią gwarancją a lampa RTG i sensory pan/ct/cefalo aż 10. latami gwarancji!

 

Oczekujemy zatem rewolucyjnych produktów według następującego kalendarza:

Tomograf GREEN X 12

Do końca maja do Europy trafią pierwsze dostawy nowego członka rodziny tomografów serii Green – GREEN X 12. Jest to system o maksymalnym polu widzenia 12x8,5 cm zapewniającym objęcie z dużym marginesem obu łuków zębowych wraz kątami żuchwy i ponad połową wysokości zatok. Podobnie jak w wyższych modelach mamy do dyspozycji skan ENDO 4x4cm z rzeczywistą, nie interpolowaną rozdzielczością 50 um – najwyższą na rynku światowym. Pośrednie skany CT mają wymiary 8x5cm i 8x8cm, uzupełniając możliwości wyboru.

Tomograf GREEN X 12

Całkowicie nową technologią jest funkcja Smart Focus. Jej użycie pozwala jedną dawką, po wykonaniu jednoprzebiegowego skanu uzyskać do 5 badań: pantomogram 2D AutoPano,
1 CT dwuszczękowe 12x9cm z rozdzielczością 200um oraz do 3 CT wycinkowych 4x4cm o rozdzielczości 70um. Lokalizację wycinków Operator sam wybiera, płynnie wskazując pożądaną okolicę na przekrojach podglądowych. Oczywiście system posiada możliwość wykonywania badań pantomograficznych zarówno w trybie Magic PAN, jak i 4-tej generacji wielowarstwowym obrazie Insight.

Opcjonalny cefalostat OnShot Like pracuje w czasie 1,9 sek, generując wszystkie dostępne dla tego typu przystawki projekcje. Dla Użytkowników wymagających wyższych badań CT, do dyspozycji będzie opcja stitching-u skutkująca rozmiarem skanu 12x14cm. Gwarancja jest także wyjątkowa, obejmując 5 letnią ochroną całość systemu, zaś 10-cio letnią jego lampę RTG oraz sensory obrazowe PAN/CT/CEPH.

Aparat swoją polską premierę miała na targach Krakdent 2023.

Aparat do zdjęć wewnątrzustnych EzRay Air 2

W 3 kwartale 2023 do sprzedaży wejdzie udoskonalona wersja aparatu do zdjęć wewnątrzustnych EzRay Air 2. Posiadając ultranowoczesną lampę CNT z zimną katodą jest najlżejszym tego typu urządzeniem na rynku. Napięcie jest regulowane w zakresie 65 – 70kV. Oczywistym jest obiektowy wybór grup zębów, dorosły - dziecko czy systemu rejestrującego obraz. Kolimacja o długości 30cm może być okrągła, lub prostokątna. Opcjonalnie ekspozycję można wyzwalać bezprzewodowo.

EzRay Air 2

Tomograf GREEN X 21

Kolejnym produktem spodziewanym w 4 kwartale b.r. jest tomograf bardzo dużej objętości GREEN X 21. Jego zasadnicze cechy są zbieżne z aktualnymi modelami GREEN X 16/18, będzie jednak posiadał maksymalną objętość jednoprzebiegowego skanu 21x19cm oraz opcjonalnie może być wyposażony w FaceScan, czyli aparat do zdjęć fotograficznych 3D twarzy pacjenta.

Tomograf GREEN X 21

Rok 2024 EzSensor XHD

Rok 2024 przyniesie nową generację sensorów wewnątrzustnych z bezpośrednią konwersją promieniowania RTG. Dzięki technologii perowskitów, oczekujemy ponad 50% wzrostu rozdzielczości obrazu EzSensor XHD, przy równoczesnej dalszej redukcji dawki promieniowania.


Wykonane w podobnej technologii i naświetlane 7-mio ogniskowym aparatem wewnątrzustnym sensory TOMO pozwolą uzyskać wewnątrzustne obrazy warstwowe (tomosynteza). Zwiększy to radykalnie czułość badania w zakresie drobnych zmian i zróżnicuje struktury przestrzenne.

VATECH S21

Na koniec najbardziej istotna zmiana od czasu opracowania technologii CBCT – tomograf ze spiralnym przebiegiem detektora obrazowego. System VATECH S21 łączy zalety tej metody obrazowania, jak niska dawka, wysoka rozdzielczość czy krótki czas badania z zaletami tomografii wielorzędowej spiralnej, czyli brak artefaktów poruszeniowych, artefaktów od metalu oraz wprowadza zdolność do różnicowania tkanek miękkich.VATECH S21

 

 Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.

Spis treści - subskrypcja

loading...
2023
2022
2021
2020
2019
2018

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA